Милошев: Ръководството на НДК да върне получените възнаграждения
Сериозни финансови дефицити и спорни управленски практики в НДК бяха изнесени на пресконференция от Министерството на културата Министърът на културата Евтим Милошев огласи тревожни данни за финансовото състояние и управлението на „Национален дворец на културата – Конгресен център София“ ЕАД, поставяйки във фокуса на общественото внимание въпроси за ефективността, отчетността и законосъобразността при управлението на едно от най-значимите културни институции в страната. На пресконференция в галерия „Средец“ той подчерта, че прозрачността в управлението на държавните културни институции е основен приоритет на неговия мандат. НДК функционира като търговско дружество със 100% държавно участие под контрола на Министерството на културата и се управлява от петчленен Съвет на директорите, ...





















