Getting your Trinity Audio player ready...
|
Журналистът Алекс Нюман коментира споразумението за миграцията, прието от ООН преди шест години, което преформулира имиграцията „от привилегия в право“
Новата вълна на глобална масова миграция има потенциала да разхлаби връзките, които обединяват хората като нация, като отделните държави постепенно ще загубят националната си идентичност. Това е мнението на американския журналист и сътрудник на The Epoch Times Алекс Нюман.
Това създава благоприятни условия за глобалните институции да консолидират властта си и в крайна сметка да поемат ролята на глобално правителство, посочва Нюман в неотдавнашно интервю за предаването Crossroads на EpochTV. Той също така e коментатор в документалния филм „Оръжия на масовата миграция“ на Джошуа Филип по EpochTV, който подробно проследява връзките на масовата миграция със свързани с ООН НПО-та, целта и начините, по които се осъществява.
Една от целите на масовата миграция е „да подкопае националната хомогенност“, твърди журналистът, цитирайки покойния ръководител на миграционната служба на ООН Питър Съдърланд. „Те искат да създадат мултикултурни общества, в които хората имат много малко общо помежду си.“
Питър Съдърланд, известен като „бащата на глобализацията“, заяви пред парламента на Обединеното кралство през 2012 г., че Европейският съюз трябва да „подкопае“ хомогенността на своите държави и да стане по-отворен към имигрантите, според публикация на BBC News.
Коментарът му предизвика стартирането на разследваща анкета в Европейския парламент от един от неговите членове.
През 2015 г., когато все още е ръководител на миграционния отдел на ООН, Съдърланд заяви също така в интервю за ООН, че правителствата трябва да си сътрудничат и да признаят, че „суверенитетът е илюзия“ и „дните на криене зад граници и огради отдавна са отминали“.
В своя коментар Алекс Нюман обяснява, че традиционно националната държава се разглежда най-вече като продължение на семейството и че хората от всяка нация са имали много общо помежду си.
Например в Европа всяка нация е споделяла обща култура, език и етническа принадлежност, като например унгарците, финландците, французите или германците.
Дори ако народите са се завладявали един друг и няколко нации са били управлявани като една голяма империя, те все пак са запазвали националната си идентичност, посочва журналистът и че масовата миграция подкопава „самата национална държава“ и това се прави „много умишлено и много стратегически“.
Неговото мнение е, че „Наблюдаваме как това се случва много бързо в Европа. Мисля, че Европа е канарчето във въглищната мина.“, тоест дава ранно предупреждение за опасност.
Местните жители са малцинство
Сега в големите градове в западните и северните части на Европа „местното население е малцинство“, посочва Нюман.
Според статистическата служба на Белгия през 2023 г. в Брюксел, който също е и столица на ЕС, над 60% от населението е с националност извън ЕС, а само 25% от населението е белгийско.
Във Франкфурт, Германия, населението с имигрантски произход е надхвърлило 50% през 2015 г., по данни на организацията за световен преглед на населението World Population Review.
Според доклад на британския парламент през 2021 г. 37% от населението на Лондон e с родно място извън Обединеното кралство.
Според друга публикация на World Population Review хората с чуждестранен произход, които идват от над 170 различни държави и говорят около 150 езика, съставляват повече от 40% от жителите на големия шведски град Малмьо.
Когато местните хора в тези големи градове се окажат заобиколени от хора от други националности, които нямат нищо общо с тях и не споделят един и същ език, култура и религия, те ще започнат да поставят под въпрос идеята за нация, предупреждава Нюман.
„Защо имаме тези произволни линии върху картата, наречени нации? Защо да не бъдем просто европейски граждани – което, разбира се, е първата стъпка – и накрая глобални граждани?“, пита той.
„Това е крайната цел. Вероятно те няма да го обявят открито, докато не преценят, че това е необратимо“.
Ситуацията в Америка е различна, тъй като Америка като нация не е създадена въз основа на някакъв етнос, обща култура или обща религия, посочва журналистът. „Америка е нация, основана на една идея“.
Идеята, залегнала в основополагащите документи на Америка, е, че „всички хора са създадени равни, че те са дарени от своя Създател с определени неотменими права“, а правителствата са създадени, за да „гарантират тези права“, обяснява Нюман, цитирайки „Декларацията за независимост“.
Тази идея „привлича хора от най-различни нации от цял свят да дойдат тук, да се установят тук и да станат част от американската нация“, обяснява журналистът.
Тази идея също е „подложена на атака“ в опит „да се подкопае нацията и в крайна сметка националната държава в подготовка за регионално управление, а след това и за глобално управление“, предупреждава той.
Глобално правителство
Критичната част от промяната към глобализация е процесът на регионализация, посочва Нюман.
„Много от глобалистките стратези от последните няколко поколения открито твърдяха, че пътят към истинското глобално управление ще минава през регионални правителства“. Той също така добавя, че „След това всички те ще се слеят в една глобална система.“
Нюман смята, че наднационалните организации, като Европейския съюз, Евразийския икономически съюз и Африканския съюз, са регионални правителства.
Що се отнася до глобалното правителство, ООН вече разполага с „всички атрибути“ на едно правителство – като полиция, армия, съдебна система, множество програми за правоприлагане, бюрокрация в областта на околната среда, бюрокрация в областта на здравеопазването и система за интелектуална собственост, обяснява журналистът.
Например, Международният наказателен съд (МНС) наскоро се опита да повдигне обвинение срещу израелския министър-председател Бенямин Нетаняху заради войната в Газа, но Израел никога не е подписвал „Римския статут„, с който е създаден МНС.
Той се опасява, че ако съдът успее да повдигне обвинение срещу Нетаняху, това ще създаде прецедент за глобална юрисдикция над всяко човешко същество на планетата.
Евразийският икономически съюз, състоящ се от пет бивши съветски държави, официално е проект за икономическа интеграция в бившия съветски регион с цел създаване на общ пазар, имитиращ единния пазар на Европейския съюз, според базирания в Обединеното кралство мозъчен тръст Chatham House. Той беше създаден през 2014 г. от Русия, Беларус, Казахстан, Киргизстан и Армения.
Африканският съюз, създаден през 2002 г., се финансира основно от американските и европейските данъкоплатци и от Китайската комунистическа партия, посочва Нюман. През 2023 г. Африканският съюз, в който членуват 55 държави членки, включително всички африкански държави, беше приет в Г-20 – групата от 19 водещи световни икономики и ЕС.
Всичко това показва, че глобалистите „искат повече власт“ обяснява Нюман. „Ако те не бъдат спрени, ще се окажем с единна световна политическа, икономическа и потенциално дори единна религиозна система“.
Предефиниране на масовата миграция
През 2018 г. Организацията на обединените нации прие ново международно споразумение, което радикално промени дефиницията на имиграцията „от привилегия в право“, обяснява Нюман. Споразумението, известно като Глобален пакт за миграция, предвижда, че мигрирането в друга държава с разрешението на нейното правителство вече не е привилегия.
Според пакта човек има право да мигрира в друга страна, където животът е по-добър, особено ако живее в бедна страна, в страна, раздирана от насилието на организирана престъпност или по друга причина, посочва журналистът. Той обяснява, че споразумението „не е технически приложимо“ в съдилищата и никой няма да бъде санкциониран за неспазването му, така че то се счита за „мек закон“.
Но предупреждава, че когато бъде включено в националното законодателство и съдебните решения, то се превръща в „твърдо право“.
„Целта на твърдия закон е да се преструктурират изцяло всички имиграционни кодекси и правни системи в света, за да се улесни огромното движение на хора“, най-вече в западните страни, обяснява Нюман.
По оценка на ООН през 2020 г. в света има около 281 милиона мигранти.
Важен компонент на пакта е цензурата, състояща се от двустранен подход, посочва Нюман. Първият е пропагандиране на хората да приемат масовата миграция, а вторият е заглушаване на тези, които говорят срещу нея.
Пактът беше одобрен от Общото събрание на ООН през 2018 г. с огромно мнозинство от 152 гласа „за“, пет гласа „против“ (Чехия, Унгария, Израел, Полша и Съединените щати) и 12 гласа „въздържал се“, се посочва в изявление.
Администрацията на Тръмп не участва официално в договора, но администрацията на Байдън го одобри през 2021 г.
Групи със специални интереси
Алекс Нюман твърди, че въпреки че има някои групи със специални интереси, които могат да се възползват от масовата имиграция в Америка, като например големите корпорации, нуждаещи се от евтина работна ръка или политиците демократи, които искат нови избиратели – съществува „международна коалиция от глобалисти, джихадисти, комунисти, социалисти и други“, които я използват като средство за унищожаване на Съединените щати и като нация, и като идеал.
По думите на Алекс Нюман, тази мрежа от хора иска да насочи целия свят, включително и Съединените щати, към радикално различна система на управление, която много повече прилича на системата, съществуваща в комунистически Китай. В САЩ има хора, които живеят в страната от поколения и които са се възползвали в голяма степен от американската система. Те са станали много богати и са придобили огромна власт благодарение на Америка, но сега са предали Америка и нейната система на управление. Журналистът обяснява, че съществуването на такава коалиция между хора и групи с различни мирогледи и цели е било разкрито от Рич Хигинс, директор по стратегическо планиране в Съвета за национална сигурност по време на управлението на Тръмп.
Рич Хигинс направи изявление, в което предупреди за операция за политическа война, предприета от бюрократи в разузнавателните среди на САЩ и тази позиция му коства работата.
Според Нюман една от причините за насърчаване на масовата имиграция е „внасянето на ново културно разбиране за Америка, що се отнася до ролята на правителството, икономиката и т.н.“.
Схващането, че Америка е забогатяла, като е експлоатирала други хора и други държави, като е извличала природните им ресурси и е използвала местното население за робски труд, преобладава в много части на Латинска Америка и се насажда у хората от най-ранна възраст, обяснява Нюман. Този наратив се насажда от медиите върху имигрантите и от държавните училища в САЩ.
Същият се насърчава и в Европа, където на новопристигналите имигранти се втълпява, че „са дошли в расистко общество, което е изградено върху превъзходството на бялата раса“ и експлоатацията, обяснява Нюман. Той предупреждава, че имигрантите, които са научили в собствената си страна колко лоша е Америка и продължават да чуват същото при пристигането си в САЩ, естествено биха отговорили на това с: „Трябва да свалим системата“.
Документалния филм „Оръжия на масовата миграция“ можете да гледате тук.