Синът на кандидата за президент на САЩ Джо Байдън – Хънтър Байдън – е бил считан от бизнес партньорите си за „мост“ към администрацията на Обама. Това твърди изследовател на правителствената почтеност, който е получил достъп до имейл кореспонденция между бизнес сътрудниците.
„Те са приемали Хънтър Байдън за „проводник“ към администрацията“ – заявява Сиймъс Брунър по време на интервю за „Кръстопътища с Джошуа Филип„ (“Кръстопътища” е канал на „Епок Таймс“, фокусиран върху политически дискусии, традиционни ценности, духовност и философия).
Брунър е съдиректор на научните изследвания в Правителствения институт за отчетност (GAI) и автор на книгите Compromised: How Money and Politics Drive FBI Corruption („Компрометирани: Как парите и политиката движат корупцията във ФБР“) и Fallout: Nuclear Bribes, Russian Spies, and the Washington Lies that Enriched the Clinton and Biden Dynasties („Пропадане: Ядрени подкупи, руски шпиони и лъжите на Вашингтон, които направиха богати династиите на Клинтън и Байдън“).
Правителственият институт за отчетност (GAI) се ръководи от известния разследващ журналист Питър Швайцер.
Брунър цитира имейл кореспонденция между Хънтър Байдън и бившите му сътрудници, в това число Дeвън Арчър, Бевън Куни и Джейсън Галанис.
Според него в един от имейлите се казва: „Нека се възползваме по-добре от Хънтър Байдън“. Друг имейл интерпретира „директната връзка в администрацията“ като „алтернативна валута“ в дискусия за представяне пред инвеститорите.
Имейлите, цитирани от Брунър, са предоставени от Куни, който в момента излежава присъда в затвор за участие в инвестиционна схема за измама с облигации от 2016 г.
Куни дава достъп на Швайцер до профила си в Gmail, след като научава за книгата му от 2018 г. Secret Empires („Тайни империи“), която хвърля светлина върху чуждестранните сделки на Байдън.
Скот Куни (брат на Бевън Куни) е дал достъп на Швайцер и на брат си до тези имейли, сподели Брунър пред „Епок Таймс“
Един от имейлите, изпратен от съдружника на Байдън – Джейсън Галанис, беше публикуван в новинарската платформа Breitbart на 20 октомври. Имейлът (от 4 ноември 2014 г.) е бил адресиран до бизнес партньорите му Девън Арчър и Бевън Куни и в него се казва: „Исках да се фокусирам върху „другата валута“, която изваждаме на масата… директната връзка с администрацията.“
„Епок Таймс“ не може да удостовери безрпистрастно съдържанието на тези имейли.
Хънтър Байдън, неговият адвокат – Джордж Мизайърс, кампанията на Байдън и „Фондация Обама“ не се отзоваха веднага на поканата за коментар.
Материали за Хънтър Байдън
Освен имейлите на Куни, има и други материали, циркулиращи сред журналисти и депутати.
Един от тях е твърдият диск от лаптопа на Хънтър Байдън, който според репортажите е предоставен от служба за ремонт на компютри Delaware чрез частния адвокат на президента Доналд Тръмп – Руди Джулиани. Съобщава се, че твърдият диск е бил предаден на ФБР.
Конгресменът Джим Джордан (Охайо) сподели, че неговият екип независимо е установил истинността на имейлите от предполагаемия лаптоп на Хънтър Байдън.
Питър Наваро заяви в интервю за American Thought Leaders („Американски лидери на мисълта“): „Да, потвърдено е, това е неговият лаптоп“.
„Епок Таймс“ не може еднолично да потвърди, че твърдият диск принадлежи на Хънтър Байдън.
Бяха публикувани и имейли и есемеси от бившия бизнес партньор на Хънтър Байдън, Тони Бобулински, до които „Епок Таймс“ получи достъп. Бобулински споделя, че е бил разпитван от ФБР в продължение на 5 часа и е бил посочен за „свидетел“ по отношение на Хънтър Байдън и неговите сътрудници.
Галанис (един от другите бивши сътрудници на Хънтър Байдън), който също е в затвора, според Брунър също би споделил своята информация.
Брунър: „Въпросът не опира до изборите“
Въпреки че повечето материали се появиха преди изборите през ноември, въпросите около чуждестранните сделки на Байдън не са „изборен въпрос“, заявява Брунър. “Тайни империи” – една от първите книги, адресиращи чуждестранните сделки на Байдън – е издадена още през март 2018 г.
„Много хора смятат, че информациията се появява преди изборите, с цел да се опетни името на Байдън – каза той. – Тези истории са публикувани през 2018 г. в книга, наречена „Тайни империи“… Тогава Джо Байдън не беше кандидат, нито някога сме мислели, че ще се кандидатира за президент, просто проследихме следата на парите.“
Бобулински, бившият партньор на Хънтър Байдън, който е дал информация за чуждестранните му сделки, е бил донор на демократите от години.
Междувременно Брунър подчерта, че материалите относно Хънтър Байдън могат да бъдат автентично потвърдени.
„Получихме достъп до акаунт в Gmail с идентификационните данни. Това не беше кражба, хакване, присаждане на информация или манипулация. Беше все едно всеки един от потребителите да влезе в профила си – каза той и добави – все повече и повече от бизнес партньорите на Хънтър Байдън се разкриват.“
Сиймъс Брунър е автор, който и преди е участвал в разработването на статии за „Епок Таймс“.
Материалът е изготвен със съдействието на Джошуа Филип.
Последвайте Aлън on Twitter: @AllenZM
Последвайте Джошуа в Twitter: @JoshJPhilipp