Фалун Гонг и „Шен Юн“ представляват пряка заплаха за запазването на тоталитарния контрол на комунистическата партия над Китай
Преследването на хората, които се отклоняват от комунистическата идеология, от страна на Китайската комунистическа партия е всеобхватно, жестоко и безжалостно.
Тези, които се съпротивляват на комунистическата партия по какъвто и да е начин, се считат за врагове на държавата и заплаха за националната сигурност, като истинското значение на тази фраза зависи от това, какво партията счита за заплаха в даден момент.
От 1949 г. насам за заплаха на хегемонията на Китайската комунистическа партия се отнасят: етническите малцинства; привърженици на всяка религия, която не е одобрена от държавата (и дори на традиции съществуващи преди идването на комунистите на власт), както и всеки, който публично протестира срещу партията (или протестира в частност и попада в полезрението на държавата).
Преследването на малцинствата, започнато от комунистическата партия в Тибет през 1950 г., се разпространява в цял Китай през годините и става още по-жестоко, изтънчено и варварско. Принудата включва физически и психологически изтезания, концентрационни лагери, принудителен труд и насилствено отнемане на органи от живи хора.
Правната рамка, на която се основават тези действия, също се е променяла в протежение на десетилетията. Например член 300 от Наказателния кодекс на Китай е насочен срещу религиозните движения и религии. Определенията са неясни, което позволява на Пекин да преследва всеки, който счита за нарушител на тези разпоредби, в това число и Фалун Гонг, етнически малцинства, протестанти и католици, верни на Римския Папа.
Законът за националната сигурност на Китай е приет през 2020 г., за да направлява потапянето на свободен Хонконг в комунистическата бездна, също така да обезпечи правната рамка за разследване, съдебно преследване, потискане, тормоз и дори нанасяне на телесни повреди на дисиденти в китайските общности по целия свят.
Китайската правна система се е развивала, за да поддържа това, което правозащитниците наричат „най-изтънчената, глобална и всеобхватна кампания за транснационални репресии в света“.
Под транснационални репресии се подразбира продължаващите и разширяващи се усилия на ККП да упражнява екстериториален контрол извън пределите на Китай върху китайци пребиваващи зад граница и представители на малцинства в това число „многочислени етнически и религиозни малцинства, политически дисиденти, правозащитници, журналисти и бивши служители, обвинени в корупция“.
Тази тактика варира от директни нападения, и похищения, до привличане на други държави за задържане и екстрадиране на бежанци, контролиране на движението им и заплахи към тях и техните роднини.
До края на 2022 г. Китай е разполагал с над 100 тайни полицейски участъка в 53 държави по света, за да координира и съдейства тези действия в съответствие с комунистическото законодателство на Китай, в това число и в Съединените щати.
Комунистическата партия би искала всички китайци – а и целият свят, ако това е възможно – да вярват, че историята на Китай започва през 1949 г. Историята на китайския народ преди 1949 г. е без значение за партията, освен за това, доколко тя може да бъде преработена и представена в подкрепа на неизбежното, логично и така наречено законно управление на комунистическата партия над всички китайски начинания, където и да живеят и работят китайци.
Ортодоксалната доктрина на Китайската комунистическа партия включва налагането на тоталитаризъм с китайски характеристики сред нещастните китайци. Партията, ръководена от Си Дзинпин и неговите комунистически апаратчици, прилага марксистката диалектика към всички китайски начинания с цел потискане на всички исторически китайски духовни, мистични, религиозни, метафизични и морални културни традиции в полза на осезаемото, физическо и материално общество, което може да бъде управлявано от комунистическите служители.
Крайната цел се състои в това, всички китайски граждани да се превърнат в еквивалент на „новия съветски човек“ (с китайски особености), който покорно и пасивно приема и следва всички партийни политики и директиви, колкото и странни да са те.
„Новият съветски човек“ е опитът на съветските комунисти да „обновят“ човечеството в съответствие със социалистическите (безбожни) идеали – марксистката концепция за превръщане на богобоязливите и независимо мислещи хора в нищо повече от колелца в механизма на едно антиутопично бъдеще.
В стремежа си да постигне това, което не се удаде на Съветския съюз, Китайската комунистическа партия създава „новия китаец“ с помощта на автоматизирани системи за социален контрол и наблюдение, които следят поведението на китайските граждани и тяхното съответствие с политиките на комунистическата партия.
Ще успее ли упорството на комунистическата партия в този проект да преодолее човешката природа, или „новият китайски човек“ в крайна сметка ще бъде отхвърлен като поредната заблуждаваща комунистическа идея?
Комунистическата партия се прицелва към Фалун Гонг и „Шен Юн“
Китайската комунистическа партия преследва Фалун Гонг с цел културен геноцид.
Партията се стреми да унищожи духовната група Фалун Гонг вътре в Китай и извън неговите предели, както и всички китайски групи в чужбина, които не се придържат към китайската комунистическа идеология и, подобно на трупата „Шен Юн“, се стремят да съхранят и да почитат традиционната китайска култура съществувала до 1949 г.
В крайна сметка Фалун Гонг и „Шен Юн“ представляват пряка заплаха за създаването на „новия китайски човек“ и за запазването на тоталитарния контрол на комунистическата партия над Китай.
Практиката за духовно и физическо самоусъвършенстване Фалун Гонг, известна още като Фалун Дафа, е представена на китайската общественост през 1992 г. Тя насърчава последователите си да се придържат към нравствените принципи: истинност, доброта, търпение. По официални данни до 1999 г. повече от 70 милиона души в Китай са започнали да се занимават с тази практика.
Опасявайки се, че нарастващата популярност на Фалун Гонг представлява заплаха за властта ѝ, през юли 1999 г. при тогавашния лидер на партията Дзян Дзъмин, комунистическата партия започва жестока кампания на преследване срещу тази група. Оттогава насам милиони практикуващи са били отвлечени и произволно заключени в затвори, трудови лагери и други учреждения вкл. психиатрични центрове, където са измъчвани, а много от тях са били убити в процеса на насилственото отнемане на органите им.
През последните години комунистическата партия удвои своите усилия за наблюдение на практикуващите Фалун Гонг, тяхното задържане, лишаване от свобода и „трансформиране“, както и за следене, тормоз, потискане и очерняне на практикуващите по целия свят.
Въпреки непрестанната кампания на преследване комунистическата партия не успява да изкорени Фалун Гонг в Китай. В резултат на това, както бе съобщено по рано в The Epoch Times, Си Дзинпин е свикал секретно съвещание през 2022 г., за да се разработи нова стратегия, за по-ефективно противодействие на Фалун Гонг по целия свят.
Новата стратегия предполага увеличаване пълномощията на Централната комисия по политически и правни въпроси, за да може тя да координира всички вътрешни и международни мерки за обезпечение и съблюдаване на законодателството на Китай.
Министерството на обществената сигурност на Китай е получило нови правомощия по отношение на вътрешните мерки, а на Министерството на държавната сигурност (главната шпионска агенция на Китай) били дадени правомощия по отношение на чуждестранните мерки срещу Фалун Гонг.
Резултатът от новата стратегия за потискане на Фалун Гонг в чужбина е увеличаване на организираните от държавните служби атаки срещу практикуващи в социалните мрежи, появата на шпиони в китайските общности в чужбина и операции за оказване на влияние чрез чуждестранни медии, насочени към потискане на Фалун Гонг.
Мненията, изразени в тази статия, са на автора и не отразяват непременно възгледите на The Epoch Times.