Адвокатът Сидни Пауъл заяви на 21 ноември, че правният екип на президента Доналд Тръмп ще заведe съдебно дело в „библейски“ размер. Тя твърди, че отговорни за изборите лица са били участници в схема на „услуги срещу заплащане“ с известен производител на софтуер за гласуване.
„Разполагаме с тонове доказателства, толкова много, че е трудно да систематизираме всичко“ – заяви Пауъл пред медията Newsmax. Адвокатката не представи подробности за доказателствата.
„Надяваме се, че тази седмица ще сме готови да заведем иска и ще бъде библейски – каза Пауъл. – Да се подаде такъв иск за фалшификация, заедно с доказателствата, които искам да приложа е гигантски проект.“
По думите на Пауъл алгоритъм в софтуера за гласуване е предоставил на демократите 35 000 допълнителни гласа. Тя каза, че гласовете на кандидата за президент Джо Байдън са били умножени по 1,25, докато тези на президента Доналд Тръмп – по 0,75.
Дългогодишният адвокат и бивш федерален прокурор разкри, че е имало модификации на някои машини за гласуване след законния краен срок за промени.
Пауъл каза също, че за да бъдат използвани системите на Dominion Voting Systems, някои губернатори вероятно са били замесени в „услуги срещу заплащане“. Компанията за производство на софтуер и хардуер за избори, чиито продукти бяха използвани в 28 щата по време на изборите, е под сериозен прицел от кампанията на Тръмп. „Джорджия може би ще бъде първият щат, който ще вдигна във въздуха“ – обеща Пауъл, обвинявайки губернатора Брайън Кемп в корупция.
Кабинетът на Кемп не отговори на поканата за коментар, въпреки че Секретарят на щата Джорджия Брад Рафенспъргър многократно заяви, че няма случаи на измама и нередности в щата.
В няколко изявления до англоезичния „Епок Таймс“ Dominion категорично отрекоха твърденията за изборни фалшификации и измама в гласуването, като заявиха в редица интервюта и пресконференции, че екипът на Тръмп разпространява „лъжи за Dominion”.
„Служителите на Dominion нямат достъп до системата за резултати [canvass], нито я контролират – се казва в изявление на базираната в Торонто фирма. – Достъпът до системата за резултати имат само упълномощени лица и системата се контролира чрез сигурни и удостоверяеми потребителски акаунти, и всички корекции на намеренията на избирателите се регистрират надеждно в системата и след това се записват в цифровото изображение на бюлетината.“
Dominion също цитираха изявления на секретарите на щатите Мичиган, Аризона, Пенсилвания и Джорджия, които казаха, че не са установили доказателства за изборни измами, които биха могли да обърнат резултатите.
Въпреки това председателят на Федералната избирателна комисия Трей Трейнър многократно посочи, че съществуват изборни злоупотреби в ключовите щати. „Огромните количества клетвени декларации, които виждаме в тези случаи, показват, че всъщност е имало измама“ – каза той по време на интервю за Just the News AM на 20 ноември, като същевременно намекна за липса на прозрачност.
„Въпросите, повдигнати от кампанията на Тръмп през последните дни, са много важни за легитимността на президентството“ – каза Трейнър.
Тръмп не е приел резултатите от изборите. „Епок таймс“ няма да обяви победител на президентските избори 2020 г. докато не бъдат разрешени всички правни предизвикателства.
Пауъл каза в интервю пред Fox Business на 8 ноември, че през следващите седмици ще докаже обвиненията на Тръмп за фалшифициране на изборите.
„Сега имаме доказателства за информация от системите, намиращи се в три или четири различни чужди държави по време на изборите. Тези държави са могли да наблюдават в реално време постъпването на гласовете и да променят цифрите – каза Пауъл. – Съществуват солидни доказателства за чужда намеса в нашите избори от най-злите комунистически страни на света.“
Ъпдейт:
Адвокатът на президента Доналд Тръмп – Руди Джулиани – обяви на 22 ноември, че Сидни Пауъл вече не е част от правния екип. По време на пресконференция миналата седмица Пауъл присъстваше заедно с юридическия екип на президента Доналд Тръмп.