Група граждани, които се застъпват за честни и свободни избори, ще се съберат пред посолството на САЩ в София на 6 януари от 11:00 до 13:00 часа, в подкрепа на американските граждани, които мислят, че гласовете им не са преброени правилно в четири ключови за президентските избори щата – Пенсилвания, Джорджия, Уисконсин и Мичиган. Според инициаторите на протеста са налице достатъчно количество доказателства, че президентските избори в САЩ от 3 ноември са били фалшифицирани. А загубата на доверие в честността на изборите в САЩ би компрометирала демокрацията в целия останал свят.
„Епок Таймс“ редовно информира читателите си за наличие на доказателства за изборни измами. Обявихме също, че докато има правни предизвикателства и неясноти в изборните резултати, няма да назовем новия президент на САЩ. И до момента не сме го направили.
Натискът върху президента Доналд Тръмп да признае вота от изборите, въпреки многобройните доказателства за изборни фалшификации и съществуващи правни предизвикателства, не е изолиран инцидент. Това е кулминацията на четиригодишна кампания срещу него, която започна още с кандидатурата му за президент през 2016 г. Тогава Федералното бюро за разследване (ФБР) поде политически мотивирано разследване на предизборната му кампания, като усилията за отстраняването му от длъжност не спряха през всички четири години на президентството му, първо чрез наратива за тайно споразумение с Русия, а след това чрез импийчмънт заради опитите му да разследва Джо Байдън за корупция вУкрайна.
Технологичните гиганти и социалните медии като Facebook и Twitter побързаха да обявят именно Джо Байдън за победител, въпреки неяснотите и продължаващите съдебни дела в няколко щата. Освен това те маркираха всяко друго мнение като „фалшива информация“ и го цензурираха, дори публикациите на самия президент Тръмп бяха сваляни.
Големите медийни организации отказаха да отразят изборните изслушвания, които се провеждаха в ключовите щати. Вместо това те продължаваха да наричат “безпочвени” достоверните твърдения и доказателства за измами и да настояват, че новият президент на Съединените щати е избран. Това постави милиони хора по света в ситуация на дезинформация и неведение за основните факти, свързани с изборите.
В повечето щати, заради ситуацията с пандемията тази година, беше възприет подход за изпращане на бюлетини по пощата. Преди, ако някой е искал да гласува по имейл е трябвало да поиска специален бюлетин за гласуване от разстояние и да установи идентичността си. Тази година девет щата и окръг Колумбия изпратиха бюлетини на всички избиратели от избирателнните си списъци, а други премахнаха изискването за свидетели при подаването на вота. Намаляването на изискванията за сигурност на изпратените по пощата бюлетини позволи да се броят и такива, които са пристигнали след изборите.
Набюдатели в щатите Пенсилвания и Мичиган свидетелстваха, че не са били допуснати да наблюдават преброяването на бюлетините или е трябвало да застанат толкова далече, че са били принудени да използват бинокли, за да наблюдават какво правят преброяващите. На някои от наблюдателите е бил отказан достъп до местата за преброяване.
В изборите са използвани машини за гласуване с остаряла, лесна за манипулиране технология. Две от основните компании, произвеждащи машините за изборите – Dominion и Election Systems & Software LLC – имат китайско участие, което ги прави особено уязвими. Другата компания Smartmatic е със съмнителни чуждестранни връзки, включително във Венецуела.
Това постави въпроса за чуждестранна намеса в изборите. Китайската комунистическа партия (ККП) от своя страна може да се облагодетелства мното от евентуалното президентство на Байдън, с когото нейният лидер Си Дзинпин отдавна е изградил тесни партньорски ваимоотношения. Вече е известно, че семейството на Байдън печели от бизнес сделки в Китай, включително такива с членове на ККП, която със своите медии (във и извън Китай), служещи на партийната политика, настоятелно подкрепя Байдън.
На 6 януари съвместна сесия на Конгреса на САЩ ще се събере, за да одобри резултатие от гласуването. Преди това щатските законодатели ще трябва да разгледат и обсъдят доказателствата за изборни измами и ще могат да десертифицират електорите на демократите или да поискат от председателстващия Сената на САЩ – вицепрезидента Майк Пенс, да отложи сесията с 12 дни.
На 2 януари 11 сенатори, начело със сенатор Тед Круз, изразиха официална позиция, че ще гласуват за непризнаване на електорите от спорните щати, с което се надяват да предизвикат независимо разследване на резултатите в тях. Тази инициатива не е единствена – редица дейности са подети от екипа на президента Тръмп, както и от трети страни, за да се ревизират изборите в спорните щати.
Вицепрезидентът и председател на конгреса Майк Пенс заяви за предстоящата съвместна сесия на Конгреса на 6 януари: „Знам, че всички имаме съмнения относно последните избори… Обещавам ви, че ще чуем всички възражения. Ще чуем доказателствата“.
Изборите в САЩ през 2020 не са само битка между две партии и двама кандидати. Те се превърнаха в олицетворение на антагонизма между доброто и злото, между свободата и комунизма.
Тези избори ще разкрият истинската позиция на всеки човек, всяка компания, всяка медия и дори всяка държава по света. Изпитанието, пред което са изправени сега САЩ, ще определи не само тяхната съдба, но и тази на целия свят.
На 6 януари хиляди американски граждани ще се съберат, за да протестират срещу изборните измами и да защитят правото си на глас. На 19 декември 2020 г. близо 10 000 граждани на Тайван се събраха в столицата Тайпе, за да изразят подкрепата си за Тръмп и срещу изборните измами в САЩ. Те изразяват опасения, че президентът Байдън ще е склонен да прави отстъпки на Китай заради бизнес връзките на сина му с китайки компании.
Според протестиращите в София без честни избори демокрацията е фарс. „Не бива да допускаме демокрацията да изгуби смисъла си в страната символ и най-голям защитник на демократичните ценности и човешки права“ – казват организаторите на протеста. В най-мащабното шествие във Вашингтон се очаква да се включи и самият Доналд Тръмп.