• За нас
  • Пишете ни!
сряда, 29 март, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Свят Политика

Инфографика: Четиригодишната кампания срещу Доналд Тръмп

отЕкип на The Epoch Times
2 декември , 2020
Президентът Доналд Тръмп в Белия дом на 31 юли 2020 г. (Снимка: Анна Мънимейкър-Пул/Getty Images)

Президентът Доналд Тръмп в Белия дом на 31 юли 2020 г. (Снимка: Анна Мънимейкър-Пул/Getty Images)

Усилията за компрометиране на президента не спират от 2016 г. насам

Анализ

Натискът върху президента Доналд Тръмп да признае вота от изборите, въпреки многобройните доказателства за изборни фалшификации и съществуващи правни предизвикателства, не е изолиран инцидент.

Това е кулминацията на четиригодишна кампания срещу него, която започна още с кандидатурата му за президент през 2016 г. Тогава Федералното бюро за разследване (ФБР) подема политически мотивирано разследване на кампанията му, а през последвалите четири години на президентство на Тръмп са налице постоянни усилия за отстраняването му от длъжност, най-напред посредством наратива за тайно споразумение с Русия, а след това чрез импийчмънт.

„Епок Таймс“ предлага обзорен преглед на някои от основните набези срещу настоящия президент на Съединените щати.

Това е проблем, който надхвърля двупартийните граници, тъй като е не само нападение срещу Тръмп, но и нападение срещу офиса на президентството, а заедно с това и нападение срещу основите на Америка.

EET INFOGRAPHIC CAMPAIGN AGAINST TRUMP v4.3medium

Политически мотивирано разследване

ФБР под администрацията на Обама през 2016 г. започва политически мотивирано разследване на кампанията на Тръмп. От публично достъпна информация знаем, че разследването е започнало въз основа на съвсем незначителни доказателства: коментари, направени от младши съветник в предизборната кампания на Тръмп пред австралийския посланик в Лондон.

В действителност разследването разчита предимно на дискредитираното „досие на Стийл“, изготвено от бившия агент на MI6 Кристофър Стийл от името на кампанията на Клинтън и Демократичния национален комитет (DNC).

Trump
Президентът Доналд Тръмп се качва на борда на Air Force One в Бътлър, щата Пенсилвания на 31 октомври 2020 г. (Мандел Нган/AFP via Getty Images)

Сянката Тръмп-Русия

Въпреки че самото разследване на „Урагана Кросфайър“ на ФБР не установи никакви доказателства за тайно споразумение между Тръмп и Русия, продължаващите разследвания, включително селективното изтичане на информация в медиите, създаде публичния наратив, че Тръмп е имал заговор с Русия, за да спечели изборите през 2016 г. Това хвърли сянка върху първите няколко години от неговото президентство и ограничи действията му както в страната, така и в международен план. Някои членове на Конгреса стигнаха дотам, че призоваха за импийчмънт на Тръмп заради фалшивите твърдения.

Comey 1228806132
Бившият директор на Федералното бюро за разследване Джеймс Коми говори пред телевизионен монитор по време на изслушване в Капитол хил във Вашингтон на 30 септември 2020 г. (снимка Стефани Рейнолдс/Pool/Getty Images)

ФБР по време на Коми и Маккейб

ФБР под ръководството на директор Джеймс Коми и заместник-директора Андрю Маккейб работи активно срещу Тръмп. Маккейб взе пряко участие в разследването с кодово име „Урагана Кросфайър“, в сътрудничество с агента на ФБР Питър Стрзок и адвоката на ФБР Лиса Пейдж.

След като Тръмп уволни Коми през май 2017 г., Маккейб активно притискаше агенцията да продължи разследването на Тръмп. ФБР под ръководството на Маккейб стигна дотам, че предложи на служителя на Министерството на правосъдието Брус Ор да се свърже със Стийл, въпреки че до този момент много от твърденията в досието му бяха опровергани и ФБР прекъсна връзките си с него, поради изтеклата от Стийл информация в медиите.

New York Times
Сградата на „New York Times“ в Ню Йорк на 7 февруари 2013 г. (Карло Алегри/Reuters)

Медии

Може би една от най-мощните сили, работещите срещу Тръмп по време на президентството му, са новинарските медии. През последните пет години те безмилостно публикуват изопачена и невярна информация за президента, като същевременно омаловажават и пренебрегват постиженията му, опитвайки се да го представят публично като нелегитимен президент.

Този тип журналистика създаде климат на гняв, омраза и нестабилност в Америка и отприщи заплахи за живота на президента и актове на насилие срещу неговите поддръжници.

GettyImages 1198873833
Белият дом на здрачаване във Вашингтон на 5 февруари 2020 г. (Дрю Енгърър/Getty Images)

Импийчмънт

На 18 декември 2019 г. Камарата на представителите импийчва Тръмп по партийна линия. Въпреки че по-късно Сенатът отхвърли обвинението, това остави отпечатък върху президентството му и въвлече страната в публични атаки в медиите в продължение на месеци. В центъра на импийчмънта беше телефонно обаждане на Тръмп до украинския президент Володимир Зеленски от 25 юли 2019 г., по време на което Тръмп изразил надеждата си, че твърденията за потенциална корупция, включващи бившия вицепрезидент Джо Байдън, ще бъдат разследвани.

Като се има предвид дори публично достъпната информация по онова време, съществуваха основателни опасения за злоупотреби с американското политическо влияние и средствата на американските данъкоплатци в Украйна. Тогава беше публичен факт, че синът на Байдън – Хънтър е получавал десетки хиляди долари на месец от украински енергиен гигант, докато тогавашният вицепрезидент Джо Байдън – по собствените му думи – е притискал украинския президент да уволни главния прокурор на страната, като предпоставка за получаване на 1 милиард долара чуждестранна помощ. Същият прокурор разследваше украинската енергийна компания „Бурисма“, както и нейния управителен съвет, член на който беше Хънтър Байдън.

wuhan testing
Медицински работник в защитно облекло взима проби от жители на Ухан – китайският град, който беше най-засегнат от коронавирус пандемията (COVID-19) в провинция Хубей, Китай на 15 май 2020 г. (снимка Али Сон/Reuters)

ККП вирус

Противниците на Тръмп обвиниха президента в несправяне с ККП (Китайска комунистическа партия) вируса, наричан често новия коронавирус, поради ненавременно предприети мерки. Това обаче противоречи на събитията от началото на 2020 г.

На 2 февруари 2020 г. администрацията на Тръмп забрани всички международни пътувания между САЩ и Китай, който беше епицентър на ККП вируса. Взимайки това решение, Тръмп пренебрегна съветите на някои от най-добрите си съветници и надмина действията, предприети от повечето други държави по същото време. Междувременно неговите опоненти в политиката и медиите заклеймиха мярката като ксенофобия и свръхреакция. Ако се върнем назад, решението се оказа изключително ценно като спомогна за забавяне разпространението на вируса.

Впоследствие, когато ККП вирусът се разпространи в Съединените щати, администрацията на Тръмп увеличи капацитета за тестване, координира с правителствата на отделните щати осигуряването на необходимата им федерална помощ, приложи Закона за отбранителното производство, за да нареди на компаниите да увеличат критично важното производство на оборудване като респиратори и вентилатори.

Тръмп предостави милиарди долари федерално финансиране и облекчи федералните разпоредби за големите фармацевтични компании, с цел да се наблегне върху разработването на ваксина.

GettyImages 1172685959 1
Китайски войници маршируват по време на военен парад на площад „Тиенанмън“ в Пекин на 1 октомври 2019 г. (Грег Бейкър/AFP via Getty Images)

Чуждестранна намеса

Правилно е да отбележим, че Тръмп е най-големият опонент на комунистически Китай. Президентът наруши дългогодишната политика на САЩ спрямо Китай, която се основаваше на убеждението, че чрез ангажираност и икономическо развитие, Народната република ще се превърне от тоталитарен режим в по-демократична държава.

В действителност тази стратегия за умиротворяване позволи трилиони долари и стотици хиляди американски работни места да потекат към Китай. И вместо да стане по-демократичен, китайският режим се възползва от тази възможност, за да увеличи диктатурата си, създавайки най-напредналата в технологично отношение тирания, която светът някога е виждал.

ККП систематично работи срещу Тръмп по време на неговото президентство, както открито, така и задкулисно. Пекин използва своите вътрешни и задгранични пропагандни канали – често разчитайки на самите американски медии – за да хули Тръмп, като стигна дори дотам, да прокара теорията, че избухването на вируса на ККП в Ухан е по вина на американската армия.

GettyImages 1228193026 web
Полицейски брониран автомобил патрулира на кръстовище, по време на пожар в запалена от демонстранти сграда в Кеноша, Уисконсин, на 24 август 2020 г. (Брандън Бел / Getty Images)

Black lives matter (BLM)

През по-голямата част от тази година из американските градове вършеят размирици, организирани от движението Black lives matter (BLM) („Животът на чернокожите има значение“). Организацията се възползва от опасенията на американските граждани по повод расизма, за да оправдае прокарването на своята марксистка идеология. Във видеоклип от 2015 г. една от основателките на BLM – Патрис Кулърс, определя себе си и съоснователите на организацията като „обучени марксисти“.

Точно както в Русия, Китай, Куба и Венецуела, така и в САЩ обучени марксисти потъпкаха праведни каузи, за да пропагандират комунистическа програма. Много от хората, преживели Културната революция в Китай през 60-те години, видяха зловещата прилика  между нея и бунтовете в САЩ това лято, които включваха поругаването на исторически монументи и статуи. Резултатът беше създаване на атмосфера на хаос и несигурност, която обхвана цялата страна.

GettyImages 839981910
Екстремисти от „Antifa“ в Бъркли, щата Калифорния на 27 август 2017 г. (Ейми Озборн/AFP via Getty Images)

Облечени в черно от глава до пети, с брони, каски и маски, и тренирани в агитация и основно военно обучение, екстремистите от лявото, антифашистко движение Antifa взеха участие в редица актове на насилие по време на президентството на Тръмп. В много случаи тези актове на насилие, включващи употребата на оръжия, камъни и коктейли „Молотов“, бяха насочени към органите на реда и правителствено имущество.

Членовете на Antifa също така взеха на прицел и невъоръжени обикновени граждани, просто заради това, че симпатизират на Тръмп. Станахме свидетели на горното два пъти във Вашингтон, където хора, които се бяха събрали да подкрепят президента, по-късно през нощта бяха нападани. Използваните от Antifa похвати тип „милиция“ за сплашване и физическо нападение на граждани, заради техните политически убеждения, са в разрез с най-основните американски ценности и създадоха наситена атмосфера на страх.

GettyImages 2548942
Снимка от въздуха на Вашингтонския монумент с Капитолия на заден план във Вашингтон, окръг Колумбия. (Снимка Анди Дънауей /USAF via Getty Images)

Въпреки че като президент Тръмп е лидер на изпълнителната власт, когато встъпи в длъжност, той наследи федерално правителство, в което работят стотици хиляди служители. Не е тайна, че много кариерни служители в правителството на САЩ активно се стремят да подкопаят и дори открито действат срещу Тръмп.

Редица правителствени служители, подтиквани от фалшивата информация, публикувана от медиите, вярват, че постъпват правилно като работят срещу Тръмп, и че поставят интересите на страната на първо място. Всъщност те правят лоша услуга на своята държава, защото пречат на легитимно избран президент да изпълнява волята на народа.

mueller
Робърт Мюлър във Вашингтон на 29 май 2019 г. (Ройтерс/Джим Бърг)

Специалното разследване на Мюлър

След уволнението на директора на ФБР Коми, заместник-главният прокурор Род Розенщайн възложи на бившия директор на ФБР Робърт Мюлър да продължи разследването на ФБР за предполагаемия таен сговор между Тръмп и Русия. Окончателният доклад на Мюлър установи, че няма доказателства за такова споразумение, но чак след почти двегодишно разследване, което даде на медиите и на политическите опоненти на Тръмп свободата да го представят като нелегитимен президент заради предполагаемата му връзка с Русия.

GettyImages 632914802
Президентът Доналд Тръмп в телефонен разговор с руския президент Владимир Путин в Овалния офис в Бели дом на 28 януари 2017 г. (Дрю Енгърър/Getty Images)

Нелегално изтичане на информация

През изминалите четири години администрацията на Тръмп беше засегната от неколкократно изтичане на информация, целящо да навреди на президентството му. Някои от тези пробиви на данни имаха криминален характер, като например изтичането на стенограмите от разговорите на Тръмп с чуждестранни лидери, което е криминално престъпление. Държавният министър Натали Едуардс беше призната за виновна в незаконно разпространяване на доклади за подозрителни дейности (SARs) относно финансови транзакции от бившия сътрудник на кампанията на Тръмп Пол Манафорт, както и на други такива.

GettyImages 1229463565
Служители в избирателните секции закриват прозорците, така че наблюдатели на изборите да не могат да виждат зоната за броене на бюлетините в Центъра на TCF за броене на бюлетини, Детройт, 4 ноември 2020 г. (Сет Херълд / AFP чрез Getty Images)

Измами в изборите 2020 г.

След изборите на 3 ноември се появиха десетки достоверни твърдения за изборни измами или други незаконни действия, свързани с преброяването на бюлетините. Десетки служители в избирателните пунктове в различни щати дадоха клетвени свидетелски показания, подробно описващи нередности в начина на преброяване на бюлетините. Те свидетелстваха как служители са били инструктирани да извършват иначе незаконни промени с бюлетините, как не са могли да наблюдават правилно преброяването на бюлетините и са били свидетели как нови бюлетини се появяват мистериозно от нищото.

Кампанията на Тръмп и Републиканският национален комитет заведоха редица съдебни дела за оспорване на процеса. Те твърдят, че само в Пенсилвания 600 000 бюлетини трябва да бъдат обявени за невалидни, тъй като на републиканските наблюдатели на изборите не е било позволено да надзирават обработването на бюлетините.

GettyImages 831982424
Президентът Доналд Тръмп говори в Trump Tower, отговаря на въпроси на репортери за Шарлътсвил в Ню Йорк на 15 август 2017 г. (Дрю Енгърър/ Getty Images)

Използването на измислени истории, атакуващи президентът Тръмп, е широко разпространена практика от влизането му в Овалния кабинет. Може би най-разпространено от тях е твърдението, че той защитава неонацистите в Шарлътсвил, Вирджиния.

В действителност думите на Тръмп бяха, че има „много добри хора и от двете страни“, имайки предвид хора, които „са били там, за да протестират срещу свалянето на много важна за тях статуя и преименуването на парк от Робърт Е. Лий на друго име“. Президентът специално добави: „Не говоря за неонацистите и белите националисти, защото те абсолютно трябва да бъдат осъдени, но в тази група имаше много хора, различни от неонацистите и белите националисти“. И въпреки че тази информация е публично достояние, Тръмп беше разпитван по време на цялото си президентство, особено по време на предизборния сезон, дали е готов да „заклейми бялото превъзходство“, въпреки че го е правил много пъти, дори преди да поеме президентския пост.

sharered

Помогнете на повече хора да научат за нас. Споделете този материал с приятели.

Споделете тази статия

Последвайте ни във Фейсбук:

Tags: Доналд Тръмп

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Снимка на камери Hikvision в мол в Пекин, 24 май 2019 г. (Fred Dufour/AFP via Getty Images)

Изтекли записи повдигат въпроси за сигурността на китайските IP камери

0
0
Мехурчета газ от изтичането на "Северен поток 2" се виждат на повърхността на Балтийско море, близо Дания (Reuters)

Кой стои зад саботажа на „Северен поток“

0
0
Полски войници участват във военните учения на НАТО (Шон Галъп/Getty Images)

Полша: Новата опора на НАТО

0
0
Джордж Сорос на среща на Световната банка и Международния валутен фонд (Chip Somodevilla/Getty Images)

Връзките на Джордж Сорос с медийни организации му осигуряват международно влияние

0
0
Бившият президент Доналд Тръмп на ежегодната Консервативната конференция (CPAC) в  в Националния Харбър, щата Мисури, на 4 март 2023 г. (Alex Wong/Getty Images)

Тръмп издава в книга лични писма от бележити личности, включително Ким Чен Ун, Опра Уинфри и Даяна

0
0
Земеделски производители прибират пшеницата на фона на руското нападение срещу Украйна в района на Донбас, Украйна, 13 юли 2022 г. REUTERS/Gleb Garanich

Как войната отрови плодородните почви на Украйна

0
0
Бежанци чакат за транспорт, след като са избягали от Украйна и са пристигнали на граничния пункт в Медика, Полша, 7 март 2022 г. (Markus Schreiber/AP Photo)

Близо 1 милион молби за убежище в ЕС през 2022 г.

0
0
45-ят президент Доналд Тръмп по време на годишната Конференция за консервативно политическо действие (CPAC) в Gaylord National Resort & Convention Center в National Harbor, щата Мериленд, на 4 март 2023 г. (Alex Wong/Getty Images)

Доналд Тръмп на ежегодната Конференция на консерваторите: „Това е епична битка“

0
0
Захранващи тръби в петролните рафинерии Ruhr Oel на BP Gelsenkirchen GmbH в Гелзенкирхен, Германия, 8 март 2022 г. (Ina Fassbender/AFP via Getty Images)

Европа е похарчила 800 милиарда евро за борба с енергийната криза

0
0
(Снимка "Приятен ден"/Shutterstock)

Правителството на САЩ следи неваксинираните

0
0
Ракетна установка БМ-21 "Град" обстрелва руски позиции

Китай подпомага войната на Русия в Украйна, според проучвания

0
0
Руският президент Владимир Путин се среща с директора на Службата на Централната комисия по външни работи на Китай Уан И в Кремъл в Москва на 22 февруари 2023 г. (Anton Novoderezhkin/Sputnik/AFP via Getty Images)

Китай и Русия задълбочават стратегическото си и военно партньорство

0
0
Следваща публикация
kemal1

Невъзможната българска любов на Ататюрк

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.