• За нас
  • Пишете ни!
понеделник, 5 юни, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Свят Европа

Кристин Aндерсън: 15-минутните градове целят “пълен контрол”

отЕкип на The Epoch Times
9 май , 2023
Кристин Андерсън говори за 15-минутните градове

Кристин Андерсън, депутат от Европейския парламент, говори за 15-минутните градове (Епок Таймс Германия)

Концепцията за 15-минутните градове набира все повече популярност, но според някои тя е стъпка към ограничаване на човешките свободи

Евродепутатката от Германия Кристин Андерсън предупреди, че набиращата популярност идея за изграждане на 15-минутни градове цели да засили правителствения контрол над хората. Тя заяви това в интервю за предаването American Thought Leaders и изрази мнение, че ваксинационните паспорти и QR кодове от времето на COVID пандемията, са целяли да подготвят хората за това.

В основата на идеята за 15-минутният град е устойчивият, балансиран и здравословен живот, и цели жителите да могат да стигнат до всичко, от което се нуждаят, като например магазин за хранителни стоки, лекар, училище, кино и т.н. в рамките само на 15 минути пеша. Андерсън обаче вижда риск от увеличаване на контрола над населението на тези градове.

Правителството може да упражнява контрол, като реши, че “вече не ви е позволено да напускате 15-минутния си район. Не е нужно да го ограждат или нещо подобно. Това ще става чрез цифрова идентификация”, заявява тя.

“Ако сега си харесате друг магазин и той случайно не е във вашия район, познайте какво? Вече няма да можете да отидете в този магазин – казва тя на водещия Ян Йекелек. – Както казах, става дума за пълен контрол.”

В Европа се разработва законодателство за създаване на 15-минутни градове. Според Андерсън цифровият зелен сертификат, въведен по време на пандемията (COVID пропуск), е бил само пробен период, предназначен да накара хората да свикнат с използването на такъв тип QR кодове.

“Не се заблуждавайте, не става въпрос за вашето удобство. Не става дума за това, че искат да всички тези места, които са ви необходими, да са наблизо. Не става въпрос и за спасяване на планетата” – заявява тя.

“Във Великобритания някои региони вече са приели такова законодателство. Те ще могат да налагат климатичен локдаун. Това е следващата стъпка. За това говорим. За да направят това, те ще трябва да разполагат с тези 15-минутни градове”.

Следващата стъпка, казва Андерсън, ще включва ограничаване на хората в рамките на техните населени места, като им се позволява да напускат мястото само два или три пъти годишно. Богатите ще могат да се измъкнат от тези правила, купувайки си пропуски за напускане на градовете, докато бедните ще си стоят в 15-минутните квартали.

В статия, публикувана на уебсайта на Световния икономически форум (СИФ) през март 2022 г., концепцията за 15-минутни градове е наречена “нещо повече от мода” и следствие от настоящите времена, по-специално от пандемията.

15-минутните градове и дигиталната тирания 

Андерсън изтъква, че системи за “социален кредит” като тези в комунистически Китай вече се изпробват в Европа.

“В Болоня вече се провеждат пилотни проекти. Там системата се нарича Bologna Wallet. Във Виена тя се нарича Vienna Token.”

“Засега това е доброволно и дори изкушаващо за хората. Ако го направите, ще получите няколко билета на малко по-ниска цена, за да отидете на театър. Доброволно. Още веднъж, [това е] първата стъпка”, каза тя.

“Но скоро ще настъпи момент, в който вече няма да имате избор. Трябва да имате този цифров зелен сертификат с QR код. Тогава те ще ви казват къде можете да отидете, какво можете да правите и какво не можете да правите.”

Андерсън разкритикува проекта “The Line”, който се изгражда в Саудитска Арабия. Структурата “The Line” е дълга 200 км, широка 200 м и висока 500 м. Предвижда се в нея да живеят до 9 млн. души.

“Ако исках да имам пълен контрол над хората, щях да ги настаня точно там и по този начин, а след това да им дам рецепта за три хранения на ден. Познайте какво ще се случи, ако не правите това, което ви се казва – вероятно ще отменят тези хранения. Толкова е лесно“, каза тя.

“Като вземете всичко това предвид, няма друг начин всъщност да го кажа – това ще бъде пълно разоряване и поробване на всички хора. Заявявам го толкова ясно, защото точно така ми изглежда”.

Концепцията за 15-минутни градове предизвиква разгорещени дебати в социалните мрежи. Когато през февруари авторката на документални филми Карла Франкоме отвори темата за ползите от такива градове, скоро публикациите ѝ привлякоха критики.

Коментиращ темата човек предположи, че макар 15-минутните градове да звучат чудесно на теория, те ще се превърнат в проблем, когато правителството се опита да ги наложи.

Друг посочи, че ако 15-минутните градове станат реалност, Франкоме ще трябва да получи специално разрешение, за да посети баща си, ако той живее на 30 минути път от нея.

“Един ден ще бъдете затворени във вашия 15-минутен град, ще чакате дрон да ви достави сладко-киселите буболечки и ще се опитвате да си спомните какво е да си на почивка – написа авторката Лиза Кибъл в туитър на 22 април. – Ще се запитате – кога всичко се обърка?”.

“Когато аплодирахте локдауните и маските”.

Насаждане на страх от правителствата

Андерсън подчертава, че правителствата са всявали страх, за да контролират хората по време на пандемията от COVID-19.

“В Германия има наръчник, как да се принудят хората да правят това, което правителството иска от тях, за да се придържат към тези ограничения”, каза тя.

“Там е изрично подчертано: “Въпреки че децата не са изложени на никакъв риск от този COVID, трябва да ги накараме да се страхуват. Ако се заразят и след това заразят бабите и дядовците си, те са отговорни за това, че са убили бабите и дядовците си”. Това е начинът на мислене, който се прилага в правителствата”.

cp11248694 1200x800 600x400 1
Китайският национален флаг се развява в близост до камерите за наблюдение, на стълб на площад Тянанмън в Пекин (Andy Wong/AP Photo)

“Напълно преекспонирана пандемия. За какво? За да могат фармацевтичните компании да спечелят милиарди долари.”

Йекелек отбеляза, че има “недвусмислени доказателства”, че правителството на Обединеното кралство е участвало в насаждането на страх сред населението по отношение на COVID-19 и е имало специална стратегия за това. Подобни неща са правени и в други държави, включително САЩ, посочи той.

На въпроса дали това е било резултат от някаква глобална координация, Андерсън отговаря: “Абсолютно”.

“То всъщност е най-страшното във всичко това. Ако ставаше дума само за две или три държави, които вършат безчинства, щяхме да се надяваме, че друга държава ще се намеси и ще сложи край на това”, заявява тя.

“Но те маршируваха в синхрон, следвайки всичко това. Те буквално четяха един и същ сценарий, повтаряйки едни и същи реплики: “Безопасно и ефективно по-добро възстановяване”. Всяка една западна демокрация правеше почти едно и също нещо.”

По-добро възстановяване (Building Back Better) е стратегия, насочена към намаляване на риска за хората в държавите и общностите в резултат на бъдещи бедствия и сътресения.

Евродепутат Кристин Андерсън за 15 минутните градове

Материалът е изготвен със съдействието на Ян Йекелек.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Конспирация ли е “Големият рестарт”?
Войната от пето поколение: Битката за вашите сърца и умове
По-лошо от социализма? Това е „швабизмът“
Споделете тази статия

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

Снимка: flashlight.bg

Ароматен сироп от бял бъз без варене

0
1
Снимка (pinterest)

Домашен сироп от Роза Дамасцена

0
0
Георги Господинов с романа Time Shelter - победителят в литературната класация Booker за 2023 г. (снимка: thebookerprizes.com)

Музиката във “Времеубежище” – плейлист от Георги Господинов

0
0
“Събуждането на Психе от целувката на Любовта” - скулптура на Антонио Канова (1787-1793 г.) (снимка: greekreporter.com)

Ерос и Психея: най-красивата любовна легенда в гръцката митология

0
0
Lotus Fairy Tale i 1a 1 700x420 1

Приказка за лотоса – вдъхновение за малки и големи

0
0
Снимка: (Africa Studio/Adobe Stock)

Тревожната тенденция “със съгласието на детето”

0
0
Сателитна чиния Starlink RV (Бояна Ненова за "Епок Таймс")

Starlink Bulgaria: Сателитният интернет Starlink RV вече и в България

0
2

Последвайте ни във Фейсбук

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Визуално представяне на криптовалутата Биткойн, Лондон, 30 май 2021 г. (Edward Smith/Getty Images)

Европейският съюз въвежда първите регулации за криптоактиви

0
0
Логото на Международния валутен фонд (МВФ)

МВФ: Цените на жилищата в Европа са силно завишени

0
0
Европейските знамена се веят на половин мачта един ден след смъртта на британската кралица Елизабет II. (John Thys/Getty Images)

Евродепутати призовават за контрол над изкуствения интелект

0
0
Френският президент Еманюел Макрон (вляво) и китайският лидер Си Дзинпин участват в заседание на френско-китайския бизнес съвет в Пекин на 6 април 2023 г. (Снимка: Ludovic Marin/Pool/AFP via Getty Images)

Остри критики срещу Еманюел Макрон след визитата му в Китай

0
0
Логото на TikTok

Забрана за TikTok в структурите на ЕС и много правителства по света

0
0
Мехурчета газ от изтичането на "Северен поток 2" се виждат на повърхността на Балтийско море, близо Дания (Reuters)

Кой стои зад саботажа на “Северен поток”

0
0
Полски войници участват във военните учения на НАТО (Шон Галъп/Getty Images)

Полша: Новата опора на НАТО

0
0
Земеделски производители прибират пшеницата на фона на руското нападение срещу Украйна в района на Донбас, Украйна, 13 юли 2022 г. REUTERS/Gleb Garanich

Как войната отрови плодородните почви на Украйна

0
0
Бежанци чакат за транспорт, след като са избягали от Украйна и са пристигнали на граничния пункт в Медика, Полша, 7 март 2022 г. (Markus Schreiber/AP Photo)

Близо 1 милион молби за убежище в ЕС през 2022 г.

0
0
Захранващи тръби в петролните рафинерии Ruhr Oel на BP Gelsenkirchen GmbH в Гелзенкирхен, Германия, 8 март 2022 г. (Ina Fassbender/AFP via Getty Images)

Европа е похарчила 800 милиарда евро за борба с енергийната криза

0
0
Брашно от смлени сушени щурци и щурци в буркани, за първото масово производство на хляб от насекоми в пекарната на финландската хранителна компания Fazer в Хелзинки, Финландия, на 23 ноември 2017 г. (Attila Cser / Reuters)

СИФ и ЕС: Консумирането на насекоми и синтетично месо ще спаси планетата

0
0
В България е докладван недостиг на 7 медикамента (Ryan Remiorz/The Canadian Press)

На какво се дължи недостигът на лекарства и как ще реагира ЕК

0
0
Следваща публикация
Новородено бебе в родилното отделение на болница "Фримли Парк" в Съри, Обединеното кралство, на 22 май 2020 г. (Стив Парсънс - Pool/Getty Images)

Родиха се първите бебета с гени от трима родители

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Goodreads-g Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • “Шен Юн”
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria