На 7 февруари т. г. „Информационен Център Фалун Дафа България” внесе в българския парламент международна петиция за спиране на геноцида в Китай, подписана от десетки израелски граждани – академични преподаватели, лекари, равини, оцелели жертви от Холокоста и др.
Петицията е подадена от “Информационен център Фалун Дафа Израел” на Петия форум за Холокоста, съвпаднал тази година с отбелязването на 75-ата годишнина от освобождаването на Освиенцим – мероприятие, което събра международния политически елит в края на февруари т. г. в Йерусалим, и на което присъства нашият президент ген. Румен Радев.
Президентството на Република България и Министерският съвет бяха официално запознати с тази международна инициатива.
Кметовете на 12-те български общини, чиито граждани са участвали в спасението на българските евреи по време на Втората световна война, също бяха осведомени за международния апел.
“Информационен център Фалун Дафа” е доброволческа организация, представител на най-преследваната в Китай, а може би и в целия свят, духовна група.
Вносителите на петицията са убедени, че колкото повече световни, в т. ч. български лидери са запознати с този общочовешки въпрос, толкова по-бързо той ще се разреши:
„Вярваме също така, че съвременните ни политици ще се възпротивят на това насилие, тъй както будните ни предци – общественици, политически, религиозни дейци и граждани на многобройни български общини го сториха, спасявайки българските евреи от лагерите на смъртта по време на Втората световна война.”
В отговор на внесената в 44-тото НС петиция от Парламентарната канцелария заявиха, че тя е представена на всички парламентарни групи, Комисията по външна политика и Комисията по вероизповеданията и правата на човека.
Докладът на Дейвид Матас, Дейвид Килгор и Итън Гатнъм, „Кървава реколта – клането” – актуализация, е предоставен на Парламентарната библиотека за разглеждане от служители, народни представители, гости и посетители.
“Противоположното на живота не е смъртта, а безразличието” – Ели Визел, оцелял от Холокоста, носител на Нобелова награда за мир.