Тази събота, 30 март, пред Националния дворец на културата софиянци ще получат 55 хиляди дръвчета за подарък. Всеки, който има желание да участва в засаждането им, може да получи фиданки пред централния вход на НДК от 10:30 до 15:30 часа днес. Инициативата е на Никола Рахнев от Гората.бг, съобщават от Дневник.
Фиданките, предвидени за раздаване, са подходящи за различна среда и лесни за засаждане, уверяват организаторите. Те с с височина от 40 до 180 см, с голямо видово разнообразие: явори, дъбове, акации, ясени, норвежки клен и няколко плодни вида.
Амбициозната цел на организаторите от Гората.бг е да бъдат засадени 1 милион дървета този сезон в цялата страна. Вече осем години организаторите осигуряват подобно залесяване, а София е 36-ият град в кампанията.
По-голямата част от фиданките са закупени с дарения в размер на 240 хил. лв., а цялата сума за изпълнение на проекта е 300 хил. лв. Всички дръвчета са закупени от частни разсадници в България.











![Ботев – 150 години безсмъртие [Обновена] 36 17eca9a0 459d 4fee a0a7 55bd78306864](https://epochtimes.bg/wp-content/uploads/2026/06/17eca9a0-459d-4fee-a0a7-55bd78306864-100x60.jpg)




