Още три жени от иранския футболен отбор решиха да се върнат у дома, след като им беше предоставено убежище в Австралия
Четири от седемте спортистки на иранския женски футболен отбор, получили убежище в Австралия, вече са напуснали страната Австралийското правителство съобщи, че още три спортистки от иранския женски футболен отбор, потърсили убежище в Австралия, са решили да се върнат в родината си този уикенд. „През нощта три състезателки от иранския женски футболен отбор взеха решение да се присъединят към останалите от отбора и да се приберат в Иран", обяви австралийският министър на вътрешните работи Тони Бърк в изявление от 15 март. Миналата седмица австралийското правителство издаде хуманитарни визи на шест футболистки и един член на помощния персонал на иранския женски футболен отбор. Това стана на фона на ...

















