Getting your Trinity Audio player ready...
|
По време на двучасов разговор с психолога Джордан Питърсън, основателят и изпълнителен директор на Тесла и SpaceX, Илон Мъск, заяви, че е бил подмамен от психолози да подпише документи, чрез които се съгласява синът му Ксавие да премине през процедура за „смяна на пола“.
20-годишният Ксавие е едно от шестте деца, които Мъск има от първата си съпруга Джъстин Уилсън. Ксавие премина през процедура за „смяна на пола“, като смени името си на Вивиан Джена Уилсън през 2022 година.
Илон Мъск разказа, че е бил подмамен да подпише документи, с които разрешава началото на процедура за „смяна на пола“, като психиатрите му казали, че в противен случай детето ще посегне на живота си. „Не ми беше обяснено, че блокерите на пубертета като цяло са хапчета за стерилизация. По същество загубих сина си.“
Питърсън, който е клиничен психолог, разясни, че заплахата за самоубийство е откровена лъжа – „никой психолог никога не е вярвал в това, за това няма доказателства и ако има по-висок процент на самоубийствата, това е заради скритата депресия и тревожност, а не заради половата дисфория.“ Питърсън смята, че неговите колеги са твърде страхливи, за да излязат и да го заявят публично, вместо това казват на родителите, че ако те не се съгласят с тази радикална и противоречива трансформация, децата ще умрат. „Как могат да мислят, че това е морално или че е истина?! Това е толкова патологично, че почти е неразбираемо! Не мога да си представя терапевт да може да направи нещо по-лошо от това, или да седи безучастно, докато колегите му го правят.“
Мъск допълни, че идеологията на вокизма е невероятно зло и хората, които я пропагандират, трябва да бъдат в затвора. Поради тази причина Мъск се е „зарекъл да унищожи вируса на вокизма“.
Вокизмът (от английски „woke“ – пробуден, осъзнат) е крайно ляво социално-политическо движение, фокусирано върху „осъзнаването и активното противопоставяне на социалната несправедливост и системното неравенство“, придобило доминиращо влияние над американската и западна култура. То набляга на въпроси като расизъм, сексизъм, хомофобия и други форми на дискриминация. Често експертите определят вокизма като вид неомарксизъм, който вместо да е фокусиран към класовото неравенство, е фокусиран към неравенството на база раса, сексуална ориентация и др.
Мъск сподели, че съществуването на терминът „dead-naming“ („назоваване с мъртво име“ – използване на рожденото име, вместо възприетото след смяната на пола) не случайно. В този смисъл, Мъск смята, че детето му е „мъртво“, намеквайки за дълбоките психологически трансформации, съпътстващи „процедурите за смяна на пола“, които са създали непреодолима бездна в техните взаимоотношения, особено след като започва да се съмнява в целесъобразността им.
Той намекна, че често до това води намесата на психолози и преподаватели, привърженици на „вокизма“, които имат свободен достъп до детето и често работят за своята идеология тайно от родителите.
„Това е зло. Искам да кажа, че вземате деца, които очевидно често са много под възрастта на пълнолетие – почти всяко дете преминава през някаква криза на идентичността, това е просто част от израстването, така че е много възможно възрастните да манипулират деца, които естествено преминават през криза на идентичността, за да вярват, че те са от грешен пол и че трябва да го сменят“, допълни още Мъск.
През 2022г. Ксавие подава документи за смяна на името си на Вивиан, като възприема фамилията на майка си, заявявайки, че вече не желае да бъде свързвана с биологичния си баща по какъвто и да е начин. Мъск твърди, че по настоящем Вивиан е обсебена от марксистката идеология и мрази баща си, защото е богат.
Преди година в шоуто на Джо Роугън, Илон изрази мнение, че идеологията на вокизма е толкова разпространена единствено заради дигиталните технологии. Заради алгоритми, телефони и други машини, философия като тази, която е доста нишова и географски ограничена, получи информационно технологично оръжие за разпространяване. Това по същество е „вирус на ума“, резултатът от който може да е само един – краят на цивилизацията, според Илон.