• За нас
  • Пишете ни!
понеделник, 19 май, 2025
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Мнения

Не цензура, а координирана стратегия

отЛий Смит
22 януари , 2021
Не цензура, а координирана стратегия

Логото на Twitter върху сградата на компанията в Сан Франциско 04.11.2016 г. (Джош Еделсън/AFP чрез Getty Images)

Време за сплотяване на семействата и общностите

Коментар

След щурма на Капитолия на 6 януари, доминиращите технологични компании, социалните медии и пресата използваха възможността да прочистят платформите си от консервативни фигури, републикански служители и най-вече от самия президент Доналд Тръмп. Компаниите Amazon, Apple и Google взеха единодушно решение да свалят Parler – алтернативна платформа на Twitter, насърчаваща свободното слово.

С право критиците осъждат предприетите действия, твърдейки че цензурата нарушава не само Първата поправка от Конституцията на САЩ, но и закона, освобождаващ от отговорност доставчиците на интернет услуги.

Това не е цензура. По-скоро става въпрос за логически стратегически усилия. Установените политика, култура и корпоративни звена, управляващи Америка, прекъснаха комуникацията на онези, срещу които водят война.

Тези действия напълно разкриват структурата на американската олигархия. Технологичните гиганти са механизъм за финансиране на Демократическата партия и част от нейното оперативно звено, а социалните медии и пресата поддържат информационна война, като разпространяват пропаганда и блокират неудобните за режима сведения. Например една от водещите компании за книгоиздаване – Simon & Schuster спряха книгата „Тhe Tyranny of Big Tech” („Тиранията на технологичните гиганти”) на сенатор Джош Хоули под претекст, че е участвал в безредиците на Капитолия.

Събитието от 6 януари наистина беше важно, но не поради причините представени публично от режима. Съмнението в истинността на вота за 2020 г., изказано от Хоули се оказа доста по-значително, защото директно постави под въпрос легитимността на самия режим.

Всъщност цензурирането започна много преди началото на изборите. Най-ярък пример за това са социалните медии, които блокираха сведенията за корупция и връзки с Китайската комунистическа партия в семейството на Байдън. Имайки предвид връзката на технологичните гиганти с ККП, подозренията за външна намеса в решението на технологичните ръководители да заглушат Тръмп – най-върлият и мощен критик на Пекин – трудно могат да бъдат отхвърлени. Корупцията на американския режим вече се документира, и точно затова неговият авангард се придвижи толкова бързо след събитията от 6 януари.

Изплашиха се.

Очевидно Тръмп не организира сам стотиците и хиляди американци, които протестираха в студа. Но за режима бe важно да го постави в центъра на събитията, не само за да деградира и изолира настоящия лидер на опозицията, но и за да измести фокуса от себе си.

Пресата и социалните медии редактираха изявления на Тръмп от 6 януари, представяйки го в светлината на силен човек, решен да удържи властта, насочвайки последователите си към свещената демократична институция.

„Знам, че скоро всички тук ще потеглите към сградата на Капитолия, за да изкажете мирно и патриотично своя глас“ – това е изречението от речта на Тръмп, подбуждащо към въстание, което не може да бъде открито в нито един репортаж. След като поддръжниците на Тръмп нахлуха в Капитолия, социалните медии блокираха изявлението му, приканващо протестиращите да се приберат мирно по домовете си.

Ако оставим настрана медийната манипулация в отразяването на събитията от 6 януари, веднага ще забележим събитие, повтарящо се в историята – разочарован народ, който не вижда друг изход, освен да протестира срещу покварения парламент. Погледнато през тази призма, щурма на Капитолия изглежда като по-лека версия на размириците в Буркина Фасо през 2014 г., в Хонконг през 2019 г. и Ливан през 2020 г.

Събитията, които доведоха до заветния 6 януари, започнаха още преди четири години, когато шпионските служби и престижната преса организираха срещу Тръмп операция „Русиягейт“. Набезите на режима по републиката бяха непрекъснати:

  • Измамното разследване от адвокат-мошеник за отстраняването на Тръмп;
  • Фалшивият импийчмънт на президента, използван за прикритие на корумпираното семейство Байдън;
  • Злоупотреба с налагането на локдаун за унищожаване на малкия бизнес, като същевременно се поддържат технологични гиганти като Amazon;
  • Бунтовете на Джордж Флойд;
  • Кулминацията настъпи с компрометирания избор на кандидат, който не веднъж доказа публично, че е когнитивно нестабилен за длъжността.  

Шести януари беше денят, в който американският народ припозна олигархичния режим като фарс от третия свят. Заявената от демонстрантите липса на законност подтикна режима да делегитимира не само Тръмп, но и самата акция и самите протестиращи. Това беше „въстание“ и дори тези, които не участваха пряко в него, се превърнаха в „домашни терористи“.

Усилията на режима, насочени към елита, ръководителите на социалните мрежи, журналистите и пр. се увенчаха с успех и задоволиха авангарда му. Акаунтите на Тръмп и вече пенсионирания генерал Майкъл Флин бяха премахнати, а платформата Parler беше свалена. Как поддръжниците на Тръмп разглеждат този въпрос не е ясно, защото само малка част от гласувалите 75 млн. души имат акаунти в Twitter. В бъдеще режимът ще използва и други инструменти, за да разшири въздействието си. Всички правоприлагащи органи, работодатели, банки, транспортни служби и пр. ще бъдат настроени против опонентите на режима, които ще бъдат заклеймени от него като „бели националисти“.

Междувременно на дневен ред е поставена задачата да бъдат възстановени комуникациите за опозицията. Вероятно ще се появят нови социални платформи, които ще попаднат в пряк конфликт с технологичните гиганти, който ще изгубят. Но има и други варианти: единственият метод за комуникация, който не може да подведе никого, и е бил с нас още преди да появата на медиите – това са молитвените храмове.

Всички църкви, синагоги и джамии трябва да бъдат отворени незабавно. Там американците спокойно могат да се свързват един с друг, да обменят информация, знания, клюки, шеги, рецепти и т.н. Дошъл е моментът за сплотяване на семействата и общностите, за утвърждаване на вярата в молитвата, в общуването, в любовта, за да може духът на хората да бъде заздравен.  

Тъй като местните, щатски и федерални власти се стремят да държат американците изолирани като затварят молитвените храмове под измамното оправдание, че го правят заради пандемията от коронавирус, стотиците и хиляди потърпевши трябва да заведат дела срещу властите. Трябва да заставят режима да покаже своята фундаментална незаконност и да признае, че е неспособен да управлява конституционна република.

Лий Смит е автор на книгата „The Permanent Coup: How Enemies Foreign and Domestic Targeted the American President“.

Възгледите представени в статията са на автора и не отразяват непременно позицията на „Епок Таймс“.

Споделете тази статия

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последвайте ни във Фейсбук

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

Ст. м. с. Елена Георгиева

Ст. м. с. Елена Георгиева: За милосърдието предел няма

0
0
Премиерът на Словакия Роберт Фицо е за диалог с Русия, вместо постоянни европейски санкции. Снимка: Антонио Бронич / Reuters

Словашкият премиер Роберт Фицо подкрепя референдум за санкциите срещу Русия

0
0
Тръмп ще се обади на Путин и Зеленски в понеделник в опит да сложи край на войната в Украйна

Тръмп ще се обади на Путин и Зеленски в понеделник в опит да прекрати войната в Украйна

0
0
99 / 5,000 Слънчеви панели в Нортфийлд, Масачузетс, на 22 април 2022 г. Брайън Снайдер/Ройтерс

САЩ откриха нерегистрирани комуникационни устройства в китайски соларни инвертори

0
0
Шествие в подкрепа на въвеждането на предмета „Добродетели и религия” в училище, 17 май 2025 г., София (Снимка: Ева Иванова)

Шествие в подкрепа за религията като право на избор

0
0
Логото на СИФ в Конгресния център по време на годишната среща на Световния икономически форум (СИФ) в Давос на 18 януари 2023 г. (Фабрис Кофрини/AFP чрез Getty Images)

Голямото гладно зануляване: Няма да притежавате нищо и ще гладувате 

0
0
Инициативата BioBlitz за отбелязване 33 години „Натура 2000“

Започна инициатива BioBlitz за отбелязване 33 години „Натура 2000“ в ЕС

0
0

Свързани Публикации

"Майките"

Българският сериал „Майките“ предава посланието „Децата не идват с упътване“

0
0
Изучаване на религия в училищата

За и против религията в училище

0
0
Може ли изкуственият интелект да създава изкуство? Сотбис казва да

Може ли AI да създава изкуство? Sothebys казва „Да“

0
0
Разгадаване на парадокса на трудолюбивите бедни в Китай

Парадоксът „трудолюбивите бедни“ в Китай

0
0
Тръмп открива непреднамерени съюзници в своята търговска война с Китай

Тръмп открива неволни съюзници в своята търговска война с Китай

0
0
Б;агодарение на грижите на медицинския екип в болница "Пирогов" под ръководството на проф. Мая Аргирова всички приети пациенти от Кочани се завърнаха у дома в добро здравословно състояние. Снимка: Прес службата на болница "Пирогов"

И последният пациент от Кочани е изписан здрав от „Пирогов“

0
0
Кампанията Stand Up срещу уличния сексуален тормоз (https://www.standup-international.com/bg/bg/)

Кампанията срещу публичния сексуален тормоз „Вината никога не е твоя“ продължава

0
0
Министерство на земеделието и храните

Държавата учредява мрежа „Магазин за хората“ за социално-ориентирана търговия

0
0
Българските участници с техните ръководители на Международната Менделеева олимпиада по химия в Бразилия.(https://www.mon.bg)

4 медала за българските ученици на Международната Менделеева олимпиада по химия

0
0
Царица на розата (https://kazanlak.com/)

Казанлък избира 57-мата Царица роза днес

0
0
Следваща публикация
Бащата на Тамара Дренън (вдясно): "Гордостта [му] заради нас, децата му, бе огромна", пише тя.

Скъпо следващо поколение: Дар, по-ценен от всяко богатство

Epoch Times лого
Facebook X-twitter Goodreads-g Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусни рецепти
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията

Copyright © 2024 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове

Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria