• За нас
  • Пишете ни!
неделя, 1 октомври, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Свят Политика

Андрю Уилър: Политиките на Тръмп подобриха състоянието на околната среда

отЗакъри Стибър
8 март , 2021
Андрю Уилър: Политиките на Тръмп подобриха състоянието на околната среда

Политиките на бившия президент Доналд Тръмп са спомогнали за подобряване на околната среда. Това заяви в интервю за „Епок Таймс“ бившият ръководител на Агенцията за опазване на околната среда (EPA) Андрю Уилър.

„Всички екологични показатели по време на президента Тръмп се подобриха. Въздухът днес е със 7 процента по-чист, отколкото когато той встъпи в длъжност. Качеството на водата ни е най-високото, което някога сме имали. От страна на Superfund (Програмата за изследване и почистване на райони, замърсени с опасни за здравето субстанции) имаме повече изчистени региони, отколкото по време на цяло поколение“ – каза Уилър по време на тазгодишната Конференцията за консервативни политически действия (CPAC) във Флорида.

„Много хора ни отписаха и казаха, че не вярваме в околната среда. Но ние всъщност наложихме двойно повече криминални и граждански наказания, отколкото администрацията на Обама през първите четири години – два пъти повече. Така че ние определено приложихме законите, за да сме сигурни, че всички екологични показатели се подобряват. И в същото време ние предлагаме икономически ефективни регулации, които не костват работни места на американците. Така че имахме рекордни постижения. Много се гордея с това.“

Проучвания сочат подобряване на околната среда по време на администрацията на Доналд Тръмп. Например доклад, публикуван през 2019 г., показва, че емисиите са намалели между 2016 и 2018 г. А емисиите на парникови газове са намалели отново от 2018 до 2019 г., според EPA.

Парниковите газове задържат топлината и се предполага, че водят до затопляне на планетата. Повечето емисии идват от човешки дейности, като например горене на въглища.

От друга страна, критиците на Тръмп спорят, че отмяната на предишни регулации ще доведе до замърсяване на околната среда. Изследователската компания „Родиум груп“ заяви миналата година, че отмяната на важни регламенти, като например намаляването на контрола върху хидрофлуоровъглеводородите, което е вид парников газ, има потенциал да прибави 1,8 гигатона еквивалент на въглероден двуокис към атмосферата до 2035 г.

Уилър твърди, че регламентите и политиките, които вкарва администрацията на Тръмп, са логичи предложения като заместител на Плана за чиста енергия на администрацията на Обама, който беше отменен от Върховния съд.

iran
Огън от петролната рафинерия Shell Deer Park в Диър Парк, щата Тексас на 31 авгут 2017 г.  (Грегъри Бъл/снимка Асошиейтед прес)

„Ние изготвихме четири разумни регламента за справяне с изменението на климата и намаляването на въглеродния двуокис, и други парникови газове“ – каза той.

В интервюто с “Епок Таймс“ по време на CPAC 2021 г. Уилър посочи, че критиците се въздържат да отбележат заслугите на администрацията на Тръмп в областта на опазването на околната среда, „защото не искат да видят републиканец с положителни екологични постижения, а ние направихме невероятни екологични постижения под ръководството на президента Тръмп.“

Президентът Джо Байдън, който е сред най-закоравелите опоненти на Тръмп, още с встъпването си в длъжност побърза да присъедини САЩ към Парижкото споразумение, известно още като „Парижкото споразумение относно изменението на климата“. Тръмп оттегли Съединените щати от международната инициатива през 2017 г. с аргумента, че сделката налага твърде много ограничения и някои от държавите членки не я спазват.

Байдън каза, че връщането на Съединените щати към споразумението ще помогне за борбата с това, което той определи като криза с климата.

Вижте още: ESG е глобалистка измама, целяща да въведе глобално правителство

Уилър обаче е на друго мнение: „В най-добрия случай е ненужно, а в най-лошия – може да навреди на американските работни места и иновации, както и на американските данъкоплатци. Повечето други държави от първия свят не спазват поставените от „Парижкото споразумение относно изменението на климата“ цели. Както Германия, така и Франция изостават от стандартите. Ние намалихме нивата на въглеродния двуокис и то повече, отколкото нашите търговски партньори“ – допълни той.

„Китай има най-голяма полза от международната спогодба, защото не трябва да прави нищо до 2030 г., което им дава конкурентно предимство срещу Съединените щати. Също така, съгласно въпросното споразумение, от нас се изисква да вложим много пари в някои международни организации, които нямат добър опит в харченето на тези пари. Така че това ще е ужасно за данъкоплатците, ужасно за работните места и ненужно, защото ние вече намалихме нашите парникови газове.“

Статията е изготвена в съавторство с Ян Йекиелек.

Следвайте авторите на Twitter: Закъри Стибър @zackstieber и Ян Йекиелек @JanJekielek

sharered

Помогнете на повече хора да научат за нас. Споделете този материал с Вашите приятели.

Споделете тази статия
Tags: Доналд Тръмп

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

(Ground Picture/Shutterstock)

Преодоляване на рака с 3 ключови стратегии: Прозрения на един излекуван професор

0
0
Царска туршия (снимка: zvezdev.com)

Хрупкава царска туршия без консерванти

0
0
Сателитна чиния Starlink RV (Бояна Ненова за "Епок Таймс")

Starlink Bulgaria: Сателитният интернет Starlink RV вече и в България

0
2
Възрастен мъж държи ръката на своя болногледач в стаята си в Берлин. (Odd Andersen/ Getty Images)

Нашият стремеж за контрол над живота и смъртта

0
0
Логото на СИФ в Конгресния център по време на годишната среща на Световния икономически форум (СИФ) в Давос на 18 януари 2023 г. (Фабрис Кофрини/AFP чрез Getty Images)

Голямото гладно зануляване: Няма да притежавате нищо и ще гладувате 

0
0
Събраният плод от дренки се подготвя за производство на сироп (снимка: Милена Атанасова)

Рецепта за домашен сироп от дренки

0
0
Връх Юмрука, Стара планина (Емил Рашковски)

Красотата на българските планини през обектива на фотографа Емил Рашковски

0
0

Последвайте ни във Фейсбук

Comments 1

  1. Валентин Христов says:
    Преди 3 години

    Здравейте.нямам разбира се ,пряко наблюдение върху това,по обясними причини,не съм специалист,но тези факти изложени от такъв човек,съм склонен да вярвам,че е така.Доналд Тръмп е президента който за първи път постави своята страна на първо място по-всички показатели,пред Глобалната политика на съвременните политици,които даже не са излизали от кабинетите си,особенно в Брюксел,гъмжи от чинивници които не живеят в реалният свят,не го познават,а взимат рещения за цели поколения Европейци.Затова той беше враг на тези глобалисти,защото решаваше проблемите на Американците от първо лице.В Европа изобщо не е така.ЛОЩО,много ЛОШО.

    Отговор

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Унгарският министър-председател Виктор Орбан преди срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел (Johanna Geronн/Reuters)

Виктор Орбан с тежка позиция за членството на Украйна в ЕС

0
0
Робърт Фицо (Снимка Facebook)

Проруският бивш премиер Фицо спечели изборите в Словакия

0
0
Откриването на срещата на върха на лидерите на Г-20 в Ню Делхи на 9 септември 2023 г. (https://www.g20.org)

Страните от Г-20 въвеждат цифрови валути и документи за самоличност

0
0
Министърът на външните работи на Италия Антонио Таяни говори на пресконференция в края на срещата на външните министри от Г-7 в хотел Karuizawa Prince в Каруизава, Япония, 18 април 2023 г. ( Франк Робишон/Pool/AFP via Getty Images)

Италия обмисля да се оттегли от китайската инициатива „Един пояс, един път“

0
0
Ким Чен Ун, Ли Хонгжун и Сергей Шойгу на военен парад в Пхенян, Северна Корея (KCNA via Reuters)

Задълбочаващото се партньорство между Китай, Северна Корея и Русия буди тревога

0
0
Терминала за зърнени култури със силози за зърно в черноморското пристанище Констанца, Румъния (Anca Cernat/Reuters)

Полша, Унгария и Словакия въвеждат забрани за зърно от Украйна

0
0
Логото на еврото пред централата на Европейската централна банка във Франкфурт (Ralph Orlowski/Getty Images)

Как зеленият фанатизъм и санкциите унищожиха германската икономика

0
0
Джордж Сорос произнася реч

Сорос: Тръмп ще застраши глобалисткото единство, ако спечели изборите

0
1
Руският президент Владимир Путин поздравява турския си колега Реджеп Тайип Ердоган преди разговорите им в Сочи, Русия, на 4 септември 2023 г. (Alexey Nikolsky/Pool/AFP via Getty Images)

„Нов етап“ в отношенията между Путин и Ердоган

0
0
Електрически скутери на компаниите за споделена микромобилност Lime и Dott, паркирани за наемане на улица в Париж (Charles Platiau/Reuters)

Париж без електрическите тротинетки от днес

0
0
На 26 август 2023 г. на Площада на Републиката в Париж се проведе митинг с призив за прекратяване на продължаващото преследване на Фалун Дафа в Китай. (minghui.org)

Френски правителствени служители се обявиха в подкрепа на Фалун Гонг

0
0
Европейският комисар по въпросите на вътрешния пазар Тиери Бретон, Брюксел, Белгия, на 29 януари 2020 г. (Alexandros Michailidis/Shutterstock)

ЕС: Закон за цифровите услуги ще регламентира съдържанието в интернет

0
0
Следваща публикация
Пътник показва зелен QR код на охраната – Уънджоу, Китай, 28.02.2020 г. (Noel Celis/AFP чрез Гети Имиджис)

Официални данни: Китай губи милиони мобилни абонати през 2020

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Goodreads-g Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria