Apple ще си партньорства с Intel за производство на чипове в САЩ: Тръмп
Apple също планира да вдигне цените на продуктите си заради поскъпването на чиповете за памет и съхранение Президентът Доналд Тръмп заяви на 18 юни, че Apple ще си партнира с производителя на полупроводници Intel за проектиране и производство на компютърни чипове в Съединените щати. В публикация в Truth Social, направена през нощта, президентът посочи, че световната икономика разчита на технологии, произведени в САЩ, но че предишните президенти не са успели да защитят вътрешните индустрии с мита. „Глупавите президенти приемаха нашата икономика за даденост и позволиха на Тайван и на други да откраднат нашите фабрики за полупроводници", написа той. „Когато спечелих втория си мандат (всъщност третия!), беше ...
















