Getting your Trinity Audio player ready...
|
Предоставянето на законни права на природата овластява глобалистките елити да спрат прогреса и да засилят контрола над отделните държави
Движението за предоставяне на законни права на водни обекти като реки и океани в крайна сметка ще концентрира властта върху малка група от глобалистки елити в името на опазването на околната среда. За това предупреждава Марк Морано – автор на уебсайта ClimateDepot.com и скептик относно изменението на климата.
„Виждаме как правата на човека се погазват, особено след COVID“, коментира Морано в епизод от рубриката „Crossroads“ на EpochTV с водещ Джошуа Филип. „В същото време цялото това движение сега настоява за права на океаните, което всъщност означава, че океаните ще достигнат определен статут на личност.“
Активистите за правата на океаните неотдавна подновиха застъпничеството си пред Общото събрание на ООН.
По време на Срещата на високо равнище „Ocean Racе“, проведена през септември т. г. в щабквартирата на ООН в Ню Йорк, те призоваха международната организация да приеме „Всеобща декларация за правата на океана“. Това е програма, която се фокусира върху привеждането на човешките дейности в съответствие с идеята, че океаните са живи същества, а не ресурс.
Или с други думи, такава декларация от ООН би признала, че океанът има свои собствени присъщи права, като тези на живот, екологична цялост, свобода от необратимо замърсяване и правото да продължи естествените си цикли.
Това също означава, че ще има международен орган, който да контролира въпросите, свързани с морското управление, и че океанът ще получи място на кръглата маса.
„Ние признаваме правото на Океана на репрезентация и на глас в рамките на многонационална система за управление, което изисква по-нататъшно създаване на механизми за улесняване и гарантиране, че интересите на всички заинтересовани страни са правилно представени“, гласи документът, внесен от активистите за правата на океана пред Общото събрание на ООН.
„Те буквално искат адвокат, който да представлява правата на [океана] срещу човешки дейности“, коментира Морано.
„В случая с океаните всъщност ще ви е много по-трудно да правите нещо, което е от полза за хората, т.е. риболов или плаване с плавателен съд“, продължава той. „Всички дейности в океана всъщност сега ще бъдат оценявани въз основа на присъщите права на океана, а не дали това ще навреди на човешките популации, не на това дали има смисъл да се прави, дали може да е от полза за хората. Всъщност всичко ще зависи от това, което левите прогресивни марксистки активисти ще твърдят, че океанът чувства и вярва.“.
Отказ от националния суверенитет
Движението за правата на океаните е сравнително нова, квази-религиозна идея. Според екологичните активисти нечовешките части от екологичната система на Земята имат присъщи законови права и заслужават юридическа репрезентация.
Марк Морано уточнява, че тези активисти насърчават „защита на правата на Майката Земя, за да се „осигури хармония между човечеството и природата“. Той се позовава на програма, приета през 2011 г. от работна група на Рамковата конвенция на ООН за изменението на климата и допълва: „В крайна сметка това са те, които казват: „Ще дадем статус на личност на дървета, на определени животински видове, на водни тела.““.
Признаването, че природата има свои собствени права, би отворило вратите на съдебните зали за адвокати – природозащитници от името на техните клиенти, като растения, животни и вода, предупреждава Морано. Всъщност прогресивни правни групи като Фонда за правна защита на околната среда на общността (Community Environmental Legal Defense Fund) изготвят и насърчават закони за „правата на природата“, които могат да бъдат използвани като легално оръжие за спиране развитието на природните ресурси.
Но проблемът не свършва дотук, твърди Морано, защото „Става дума за национален суверенитет“.
„Тези активисти ще имат подкрепата на милиардери и мултимилионери към всички тези международни организации, които искат да спрат нашето модерно развитие и искат да контролират всяко решение“, тревожи се Морано. „Те ще назначат хора с такава идеология, които да отговарят за всяка индустрия. Това ще включва развитието на индустрии от транспорт до селско стопанство, до корабоплаване, икономическото развитие.“
Според Морано тези организации вероятно няма да забранят директно подобни дейности, но властта за вземане на решения ще се концентрира върху няколко души на върха на Световния икономически форум, ООН и Световната здравна организация.
„Вече няма да има значение дали вашият местен законодателен орган иска да направи нещо“, предупреждава Морано. „Това няма да има значение. Вие ще сте в нарушение на Международните земни права на река, езеро, дърво или някои животински видове.“
Понастоящем на реките Уонгануи в Нова Зеландия, Кламат в Съединените щати, Амазонка в Колумбия, Магпи в Канада е предоставен статут на личности.
Върховният съд на Бангладеш присъди през юли 2019 г. собствени законни права на всички реки в страната.
Статията е написана със съдействите на репортера от The Epoch Times Бил Пан.