• За нас
  • Пишете ни!
сряда, 14 май, 2025
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Китай

„Един пояс, един път“ разширява трансплантационната индустрия на Китай

отБин Джао
5 януари , 2024
Законопроект за наказване на насилственото отнемане на органи в Китай бе приет в САЩ

До триста поддръжници на практиката Фалун Дафа преминават през центъра на Виена, Австрия, на 1 октомври 2018 г., за да протестират срещу вноса на човешки органи от Китай в Австрия. (Снимка: ДЖОЙ КЛАМАР чрез Getty Images)

Getting your Trinity Audio player ready...

Специалистите, наблюдаващи Китай, са загрижени, че истинската цел на режима е да насърчи принудителното отнемане на органи

Неотдавна Китай заяви, че възнамерява да поощри международния обмен и сътрудничество в областта на донорството и трансплантацията на органи сред страните от инициативата „Един пояс, един път“ (BRI). Изявлението предизвика безпокойство сред анализаторите на Китай, които вярват, че истинската цел на режима е да разшири практиката си за насилствено отнемане на органи.

Седмата китайска международна конференция по донорство на органи и Международен форум за сътрудничество и развитие на инициативата „Един пояс, един път“ в областта на донорството и трансплантацията на органи се проведе в Нанинг, провинция Гуанси, от 8 до 10 декември. По време на конференцията китайските власти съобщиха, че Китай заема второ място в света и първо място в Азия по даряване и трансплантация на органи в продължение на седем последователни години.

В интервю, проведено в хода на конференцията, д-р Хуан Дзиефу, председател на Комитета по донорство и трансплантация на човешки органи, заяви пред китайските държавни медии, че Китай ще насърчава международния обмен и практическото сътрудничество в тази област между страните от Инициативата въз основа на модела „взаимни консултации, взаимно изграждане и взаимно споделяне“.

На 28 септември 2005 г. д-р Хуан извършва чернодробна трансплантация в Първата болница на Медицинския университет в Синдзян. За да сведе до минимум вероятността от неуспех, д-р Хуан е поискал три резервни черни дроба – един, подготвен от болниците, свързани с медицинските университети в Гуанджоу, един от Чунцин и един от Синдзян.

След 15-часова операция и 24-часово наблюдение след присаждането, д-р Хуан обявява операцията за успешна и резервните черни дробове вече не били необходими.

За да бъдат три резервни черни дроба готови за използване преди трансплантацията и в състояние на готовност в продължение на 39 часа, те вероятно са били взети от живи хора, тъй като черните дробове не могат да се съхраняват в хипотермично състояние повече от 12 часа.

Понастоящем в Китай се провежда и мащабно обучение на лекари, занимаващи се с трансплантация на органи, в цялата страна.

На 4 декември Институтът за трансплантация на органи към болница „Тундзи“ в Ухан публикува обява за набиране и обучение на хирурзи в областта на сърдечната, чернодробната, бъбречната и панкреасната трансплантация. Всяка година институтът ще обучава четирима хирурзи за трансплантация на сърце, шестима хирурзи за трансплантация на черен дроб, 16 хирурзи за трансплантация на бъбреци и трима хирурзи за трансплантация на панкреас. Периодът на обучение е 12 месеца.

Подобни уведомления са издадени от Китайската фондация за развитие на трансплантацията на органи, Първата асоциирана болница на Университета Сиан Дзяотун и Мемориалната болница „Сун Ятсен“ на Университета „Сун Ятсен“, Болница № 2 на Централния южен университет в Сяня, Пекинската болница „Приятелство“, свързана със Столичния университет по медицински науки, и Центъра за трансплантация на органи на болницата в Западен Китай.

Лай Дзиенпин, който притежава магистърска степен по международно право от Китайския университет по политически науки и право, казва пред The Epoch Times, че насилственото отнемане на органи е укривано в Китай, тъй като при правителството на ККП няма свобода на словото и на печата.

Животът и здравето на влиятелните и богатите хора в Китай са се превърнали в предпоставка, която им дава привилегията да превъзхождат живота на другите хора, и ККП използва това, за да индустриализира трансплантациите на органи в Китай, смята г-н Лай.

През ноември 2023 г. Световната организация за разследване на гонението срещу Фалун Гонг (WOIPFG) публикува доклад, в който се казва, че Китайската комунистическа партия (ККП) продължава да извършва престъплението на отнемане на органи от голям брой неподозиращи донори и че в Китай все още съществуват банки за принудително снабдяване с органи.

Многобройни разследвания показаха, че трансплантациите на органи в големите китайски болници са се разраснали отвъд масовото отнемане на органи от практикуващи Фалун Гонг и са обхванали други затворници на съвестта и етнически малцинства. Д-р Хуан също е обвиняван от международни експерти в участие в насилствено отнемане на органи.

Фалун Гонг, известен също като Фалун Дафа, е представен на обществеността на 13 май 1992 г. от основателя Ли Хонгджъ. Учението на Фалун Гонг се основава на принципите на истинност, доброта и търпение. Неговите пет комплекса от медитативни упражнения се разпространяват бързо в цял Китай от уста на уста, тъй като хората изпитват чудотворни здравословни и морални подобрения. На 20 юли 1999 г. бившият диктатор на ККП Дзян Дзъмин започва преследване и широка пропагандна кампания срещу Фалун Гонг и десетките милиони негови последователи по причина на популярността на практиката, която не е под контрола на държавата.

Изчезнали ученици

На 14 октомври 2022 г. 15-годишен ученик на име Ху Синю от гимназия „Джъюен“ в град Шанжао, провинция Дзянси, изчезва мистериозно от колежа като по-късно тялото му бива намерено. Местните жители разкриват, че високопоставен служител с рядка кръвна група се е разболял тежко, а кръвната група на Ху Синю съвпадала, което породило подозрения, че това може да е истинската причина за изчезването му.

След това се появяват съобщения за повече от десет случая на изчезнали ученици от средни и висши училища в провинциите Хубей, Дзянси, Гуандун и Хенан, което буди опасения за незаконен трафик на човешки органи.

„Случаят с изчезването и смъртта на Ху Синю е типичен пример за странното изчезване на много китайски ученици и хората подозират, че те може да са станали жертва на отнемане на живи органи. Това е жестока реалност, която съществува в Китай“, казва г-н Лай.

Наблюдаващите случващото се в Китай изразяват опасения, че моделът на инициативата „Един пояс, един път“ на ККП за насърчаване на трансплантациите на органи може да доведе до въвличането на повече държави в престъплението на ККП.

На 28 ноември решение на Окръжния съд в Токио, Япония, разкри, че най-малко 100 японци са били несъзнателно замесени в такива престъпления.

На 28 ноември решение на Окръжния съд на Токио в Япония разкри, че най-малко 100 японци са участвали несъзнателно в такива престъпления.

Хиромичи Кикучи, брокер на органи за трансплантация, е осъден на осем месеца затвор за нарушаване на Закона за трансплантация на органи. Той признава, че през последните 20 години е насочил около 170 души за трансплантации, 90 % от които са извършени в китайски болници.

Делото е заведено след интервю на Epoch Times от 25 юни 2022 г. с Ушио Сугавара, който случайно става свидетел на ужасите на насилственото отнемане на органи в Китай.

През 2007 г. братът на приятел на Сугавара се подлага на операция за трансплантация на черен дроб в Главната болница на въоръжената полиция в Пекин. На г-н Сугавара е възложена задача да достави протеиново лекарство, което било необходимо преди операцията.

Мъжът бил в безсъзнание и лежал на леглото. Лекарят казал на Сугавара, че мъжът е 21-годишен практикуващ Фалун Гонг, който е осъден на смърт. Сухожилията на ръцете и краката на донора били прерязани и лекарят обяснил, че това е „за да се предотврати бягство и да се попречи на мускулите на донора да се напрягат и да повлияят на качеството на органа, когато той бъде изваден“.

„Братът на моя приятел почина по време на операцията и, разбира се, човекът, чиито органи бяха взети, също почина и не знам какво се е случило с тялото му.“

Този разказ предизвиква шок в цяла Япония. Хироаки Маруяма, член на градския съвет на Канагава в Амаго твърди, че е необходимо законодателство, което да забрани трансплантацията на органи в страни като Китай – страна, която жестоко нарушава човешките права.

ВИЖТЕ СЪЩО
GettyImages 57367788
Петиция призовава за противодействие на насилственото отнемане на органи
avto 1 pred min.savet 11.12
Автошествие „Край на ККП!“ в „Триъгълника на властта“ в София
id5540472 pe183 3
Задава ли се нова пандемия от Китай?
GettyImages 1044068124 700x420 1
Експерти от ООН съобщиха за насилствено отнемане на органи в Китай
Споделете тази статия

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последвайте ни във Фейсбук

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

"Майките"

Българският сериал „Майките“ предава посланието „Децата не идват с упътване“

0
0
Ст. м. с. Елена Георгиева

Ст. м. с. Елена Георгиева: За милосърдието предел няма

0
0
Фалун Дафа практикуващи празнуват Световния ден на Фалун Дафа на "Юниън скуеър" в Ню Йорк на 11 май 2025 г. Лари Дай/The Epoch Times

Милиони празнуват на 13 май Световния ден на Фалун Дафа

0
0
Надежда: Лек за депресия, когато нищо друго не действа

Надеждата – лек за депресия, когато нищо друго не работи

0
0
САЩ тарифите могат да тласнат икономиката на Китай към депресия, твърдят експерти

Американските мита може да тласнат китайската икономика от рецесия в депресия

0
0
Георги Сираков (личен архив)

Тайната на Словото

0
0
Елена Каравелова, старша операционна сестра в Клиниката по обща и чернодробно-панкреатична хирургия (КОЧПХ) към УМБАЛ „Александровска“

Елена Каравелова: Да си медицинска сестра е много повече от призвание

0
0

Свързани Публикации

Как една тийнейджърка насочи вниманието към кутията на Пандора за частното събиране на данни в Китай

Как тийнейджърка насочи вниманието към кутията на Пандора – събирането на лични данни в Китай

0
0
Бори ли се китайският Си за власт? "Безпрецедентната" смяна на висши служители на ККП подхранва спекулации

Стабилна ли е властта на китайския президент Си Дзинпин?

0
0
Полицията в Европа разбива платформата за педофили „Kidflix"

Европол разби международна педофилска мрежа за споделяне на видео – платформата Kidflix

0
0
Хуей Уейдонг "изчезва": В опасност ли е Си Дзинпин?

Изчезна близък съюзник на Си Дзинпин и зам.-председател на Военната комисия – губи ли Си военната си власт?

0
0
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш говори за приоритетите за 2025 г. пред Общото събрание на ООН в централата на ООН в Ню Йорк на 15 януари 2025 г. Анджела Вайс/AFP чрез Getty Images

Усилията на Китай да стане световен „лидер“ на човешките права са глобална заплаха

0
0
Фестивал на светлините LUNAR 2025 (8 - 11 май), София (снимка: "Етюдите на София")

Магическият LUNAR фест завладя публиката в София

0
0
Тържествена света Литургия и молебен отслужи патриарх Даниил по повод изпълването на седемдесет и две години от възстановяването на Българската патриаршия. Снимки: Българска патриаршия

На 10-ти май 1953 г. българската църква отново е призната за патриаршеска

0
0
Писането на ръка активира мозъка ви — ето как

Писането на ръка активира мозъка ви

0
0
radev evro

Президентът предлага в парламента референдум за еврото, подкрепят го и в управляващата коалиция

0
0
woman working her sustainable greenhouse

Алелопатия и съжителство на зеленчуците: тайните взаимоотношения в градината

0
0
Следваща публикация
(С любезното съдействие на Мицухиро Окабе)

Най-добрите снимки на Слънчевата система за 2023-та

Epoch Times лого
Facebook X-twitter Goodreads-g Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусни рецепти
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията

Copyright © 2024 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове

Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria