• За нас
  • Пишете ни!
вторник, 17 юни, 2025
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Европа
  • САЩ
  • Русия
  • Китай
  • Свят
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Дух и съзнание
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Китай

„Един пояс, един път“ разширява трансплантационната индустрия на Китай

отБин Джао
5 януари , 2024
Законопроект за наказване на насилственото отнемане на органи в Китай бе приет в САЩ

До триста поддръжници на практиката Фалун Дафа преминават през центъра на Виена, Австрия, на 1 октомври 2018 г., за да протестират срещу вноса на човешки органи от Китай в Австрия. (Снимка: ДЖОЙ КЛАМАР чрез Getty Images)

Специалистите, наблюдаващи Китай, са загрижени, че истинската цел на режима е да насърчи принудителното отнемане на органи

Неотдавна Китай заяви, че възнамерява да поощри международния обмен и сътрудничество в областта на донорството и трансплантацията на органи сред страните от инициативата „Един пояс, един път“ (BRI). Изявлението предизвика безпокойство сред анализаторите на Китай, които вярват, че истинската цел на режима е да разшири практиката си за насилствено отнемане на органи.

Седмата китайска международна конференция по донорство на органи и Международен форум за сътрудничество и развитие на инициативата „Един пояс, един път“ в областта на донорството и трансплантацията на органи се проведе в Нанинг, провинция Гуанси, от 8 до 10 декември. По време на конференцията китайските власти съобщиха, че Китай заема второ място в света и първо място в Азия по даряване и трансплантация на органи в продължение на седем последователни години.

В интервю, проведено в хода на конференцията, д-р Хуан Дзиефу, председател на Комитета по донорство и трансплантация на човешки органи, заяви пред китайските държавни медии, че Китай ще насърчава международния обмен и практическото сътрудничество в тази област между страните от Инициативата въз основа на модела „взаимни консултации, взаимно изграждане и взаимно споделяне“.

На 28 септември 2005 г. д-р Хуан извършва чернодробна трансплантация в Първата болница на Медицинския университет в Синдзян. За да сведе до минимум вероятността от неуспех, д-р Хуан е поискал три резервни черни дроба – един, подготвен от болниците, свързани с медицинските университети в Гуанджоу, един от Чунцин и един от Синдзян.

След 15-часова операция и 24-часово наблюдение след присаждането, д-р Хуан обявява операцията за успешна и резервните черни дробове вече не били необходими.

За да бъдат три резервни черни дроба готови за използване преди трансплантацията и в състояние на готовност в продължение на 39 часа, те вероятно са били взети от живи хора, тъй като черните дробове не могат да се съхраняват в хипотермично състояние повече от 12 часа.

Понастоящем в Китай се провежда и мащабно обучение на лекари, занимаващи се с трансплантация на органи, в цялата страна.

На 4 декември Институтът за трансплантация на органи към болница „Тундзи“ в Ухан публикува обява за набиране и обучение на хирурзи в областта на сърдечната, чернодробната, бъбречната и панкреасната трансплантация. Всяка година институтът ще обучава четирима хирурзи за трансплантация на сърце, шестима хирурзи за трансплантация на черен дроб, 16 хирурзи за трансплантация на бъбреци и трима хирурзи за трансплантация на панкреас. Периодът на обучение е 12 месеца.

Подобни уведомления са издадени от Китайската фондация за развитие на трансплантацията на органи, Първата асоциирана болница на Университета Сиан Дзяотун и Мемориалната болница „Сун Ятсен“ на Университета „Сун Ятсен“, Болница № 2 на Централния южен университет в Сяня, Пекинската болница „Приятелство“, свързана със Столичния университет по медицински науки, и Центъра за трансплантация на органи на болницата в Западен Китай.

Лай Дзиенпин, който притежава магистърска степен по международно право от Китайския университет по политически науки и право, казва пред The Epoch Times, че насилственото отнемане на органи е укривано в Китай, тъй като при правителството на ККП няма свобода на словото и на печата.

Животът и здравето на влиятелните и богатите хора в Китай са се превърнали в предпоставка, която им дава привилегията да превъзхождат живота на другите хора, и ККП използва това, за да индустриализира трансплантациите на органи в Китай, смята г-н Лай.

През ноември 2023 г. Световната организация за разследване на гонението срещу Фалун Гонг (WOIPFG) публикува доклад, в който се казва, че Китайската комунистическа партия (ККП) продължава да извършва престъплението на отнемане на органи от голям брой неподозиращи донори и че в Китай все още съществуват банки за принудително снабдяване с органи.

Многобройни разследвания показаха, че трансплантациите на органи в големите китайски болници са се разраснали отвъд масовото отнемане на органи от практикуващи Фалун Гонг и са обхванали други затворници на съвестта и етнически малцинства. Д-р Хуан също е обвиняван от международни експерти в участие в насилствено отнемане на органи.

Фалун Гонг, известен също като Фалун Дафа, е представен на обществеността на 13 май 1992 г. от основателя Ли Хонгджъ. Учението на Фалун Гонг се основава на принципите на истинност, доброта и търпение. Неговите пет комплекса от медитативни упражнения се разпространяват бързо в цял Китай от уста на уста, тъй като хората изпитват чудотворни здравословни и морални подобрения. На 20 юли 1999 г. бившият диктатор на ККП Дзян Дзъмин започва преследване и широка пропагандна кампания срещу Фалун Гонг и десетките милиони негови последователи по причина на популярността на практиката, която не е под контрола на държавата.

Изчезнали ученици

На 14 октомври 2022 г. 15-годишен ученик на име Ху Синю от гимназия „Джъюен“ в град Шанжао, провинция Дзянси, изчезва мистериозно от колежа като по-късно тялото му бива намерено. Местните жители разкриват, че високопоставен служител с рядка кръвна група се е разболял тежко, а кръвната група на Ху Синю съвпадала, което породило подозрения, че това може да е истинската причина за изчезването му.

След това се появяват съобщения за повече от десет случая на изчезнали ученици от средни и висши училища в провинциите Хубей, Дзянси, Гуандун и Хенан, което буди опасения за незаконен трафик на човешки органи.

„Случаят с изчезването и смъртта на Ху Синю е типичен пример за странното изчезване на много китайски ученици и хората подозират, че те може да са станали жертва на отнемане на живи органи. Това е жестока реалност, която съществува в Китай“, казва г-н Лай.

Наблюдаващите случващото се в Китай изразяват опасения, че моделът на инициативата „Един пояс, един път“ на ККП за насърчаване на трансплантациите на органи може да доведе до въвличането на повече държави в престъплението на ККП.

На 28 ноември решение на Окръжния съд в Токио, Япония, разкри, че най-малко 100 японци са били несъзнателно замесени в такива престъпления.

На 28 ноември решение на Окръжния съд на Токио в Япония разкри, че най-малко 100 японци са участвали несъзнателно в такива престъпления.

Хиромичи Кикучи, брокер на органи за трансплантация, е осъден на осем месеца затвор за нарушаване на Закона за трансплантация на органи. Той признава, че през последните 20 години е насочил около 170 души за трансплантации, 90 % от които са извършени в китайски болници.

Делото е заведено след интервю на Epoch Times от 25 юни 2022 г. с Ушио Сугавара, който случайно става свидетел на ужасите на насилственото отнемане на органи в Китай.

През 2007 г. братът на приятел на Сугавара се подлага на операция за трансплантация на черен дроб в Главната болница на въоръжената полиция в Пекин. На г-н Сугавара е възложена задача да достави протеиново лекарство, което било необходимо преди операцията.

Мъжът бил в безсъзнание и лежал на леглото. Лекарят казал на Сугавара, че мъжът е 21-годишен практикуващ Фалун Гонг, който е осъден на смърт. Сухожилията на ръцете и краката на донора били прерязани и лекарят обяснил, че това е „за да се предотврати бягство и да се попречи на мускулите на донора да се напрягат и да повлияят на качеството на органа, когато той бъде изваден“.

„Братът на моя приятел почина по време на операцията и, разбира се, човекът, чиито органи бяха взети, също почина и не знам какво се е случило с тялото му.“

Този разказ предизвиква шок в цяла Япония. Хироаки Маруяма, член на градския съвет на Канагава в Амаго твърди, че е необходимо законодателство, което да забрани трансплантацията на органи в страни като Китай – страна, която жестоко нарушава човешките права.

ВИЖТЕ СЪЩО
GettyImages 57367788
Петиция призовава за противодействие на насилственото отнемане на органи
avto 1 pred min.savet 11.12
Автошествие „Край на ККП!“ в „Триъгълника на властта“ в София
id5540472 pe183 3
Задава ли се нова пандемия от Китай?
GettyImages 1044068124 700x420 1
Експерти от ООН съобщиха за насилствено отнемане на органи в Китай
Споделете тази статия

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последвайте ни във Фейсбук

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

image 2025 06 15 175032014

За и против влизането на България в еврозоната (Част I)

0
0
Селска агнешка чорба на баба

Селска агнешка чорба с ориз

0
0
Бившият македонски премиер Любчо Георгиевски, основател на ВМРО-ДПМНЕ (вдясно) заяви лично подкрепата си за Любчо Георгиевски от Битоля на 21 май 2025 г., по време на последното съдебно заседание по делото, обвиняващо основателя на културния клуб "Иван Михайлов" в расизъм. Снимки: Личен архив на Любчо Георгиевски

Любчо Георгиевски получи в РСМ условна присъда заради пробългарските си възгледи

0
0
Снимка на камери Hikvision в МОЛ в Пекин, 24 май 2019 г. (Fred Dufour/AFP via Getty Images)

Хватката на Китай: от цифров идентификатор за самоличност до цифрова парична единица

0
0
печено агнешко на фурна с фолио

Сочно агнешко с картофи на фурна

0
0
Оригинален родопски пататник

Вкусен родопски пататник на тиган – лесна рецепта

0
0
Снимка: flashlight.bg

Ароматен сироп от бял бъз без варене

0
2

Свързани Публикации

Доверието на компаниите от ЕС в Китай спада до исторически минимум: Проучване

Доверието на компаниите от ЕС в Китай спадна до рекорден минимум

0
0
Китай ще се бори с американските мита дори при цена на ниво глад: вътрешен източник

Китай ще се бори срещу американските мита дори при разходи, водещи до глад

0
0
99 / 5,000 Слънчеви панели в Нортфийлд, Масачузетс, на 22 април 2022 г. Брайън Снайдер/Ройтерс

САЩ откриха нерегистрирани комуникационни устройства в китайски соларни инвертори

0
0
САЩ тарифите могат да тласнат икономиката на Китай към депресия, твърдят експерти

Американските мита може да тласнат китайската икономика от рецесия в депресия

0
0
Китай увеличи производството на прекурсори на фентанил, насочено срещу САЩ, казва експерт

Китай засили производството на прекурсори на фентанил, за да ги насочи към САЩ, твърди експерт

0
0
Национален ученически кинофестивал "Ученически обектив" 2025 (https://www.mon.bg/)

„Ученически обектив“: 51 училища в България създадоха национален кинофестивал

0
0
Тръмп потвърди търговската сделка между САЩ и Китай

Тръмп потвърди търговската сделка между САЩ и Китай

0
0
На бизнесфорума в Казахстан българският президент говори за възможностите за сътрудничество между двете държави в областта на енергетиката и транспортните връзки. Снимки: Прес служба на президентската институция

Румен Радев задълбочава сътрудничеството на България с Централна Азия

0
0
Дете чупи камъни, добити от кобалтов рудник в кариера за мед и кобалт в Лубумбаши, Демократична република Конго, на 23 май 2016 г. Джуниър Кана/АФП/Getty Images

12 юни – Световен ден за борба с детския труд

0
0
Симеон Танчев

Да виждаш отвъд маските: разговор със Симеон Танчев за „Менажерията“

0
0
Следваща публикация
(С любезното съдействие на Мицухиро Окабе)

Най-добрите снимки на Слънчевата система за 2023-та

Epoch Times лого
Facebook X-twitter Goodreads-g Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
  • Китай
    • COVID-19 и Ваксинация
  • Култура и изкуство
  • Наука и технологии
  • Начин на живот
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията

Copyright © 2024 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове

Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Европа
  • САЩ
  • Русия
  • Китай
  • Свят
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Дух и съзнание

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria