• За нас
  • Пишете ни!
понеделник, 2 октомври, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Китай Взаимоотношения

Държавният секретар на САЩ Майк Помпео отвърна на атаките на ККП по повод смъртта на Джордж Флойд

отЕкип на The Epoch Times
2 юли , 2020
Държавният секретар на САЩ Майк Помпео отвърна на атаките на ККП по повод смъртта на Джордж Флойд

Американският държавен секретар Майк Помпео говори по време на конференция, 20 януари 2020 г. (Раул Арболеда / AFP чрез Getty Images)

Протестите и размириците в САЩ, избухнали след смъртта на Джордж Флойд, дадоха повод на държавните китайски медии да критикуват човешките права в Съединените щати и да сравняват ситуацията в страната с протестите в Хонконг. Държавният секретар на САЩ Майк Помпео направи изявление в отговор на тези атаки. Той посочи разликите между Китай и САЩ и порица Китайската комунистическа партия (ККП) заради фалшивата пропаганда и опитите да омаловажи своята диктатура.

На 6 юни Помпео направи изявление с критики към ККП, заради опитите ѝ да се възползва от смъртта на Джордж Флойд, за да легитимира своя авторитарен режим.

„Хладнокръвният опит на Китайската комунистическа партия да се възползва от трагичната смърт на Джордж Флойд, за да оправдае своя авторитарен отказ на основни човешки свободи, за пореден път изобличава нейната същинска природа. Както е показала историята на диктаторските режими, нито една лъжа не е твърде безочлива, стига да служи на партийната жажда за власт. Тази смехотворна пропаганда не бива да заблуждава никого“ – заяви Помпео.

Сюе Чън – експерт по китайските въпроси, който живее в САЩ, коментира пред China Forbidden News: „Изявлението на Помпео има солидна основа. Това е категоричен отговор на пропагандата на ККП. Обстоятелствата около конфронтацията между Китай и САЩ са такива, че Китайската комунистическа партия се възползва от всяка възможност да фабрикува доказателства, за да уличи и да опетни Съединените щати.“

На 25 май полицията в Минесота получава сигнал, че местният жител Джордж Флойд се е опитал да плати с фалшива банкнота. Той е задържан от полицейски служител, който притиска с коляно врата на Флойд в продължение на девет минути, което води до неговата смърт. Впоследствие същият полицай е осъден за непредумишлено убийство. Инцидентът предизвика много протести и безредици в Минесота и други щати в САЩ, включително случаи на палежи, грабежи и дори убийства. Заради осигуряване контрол върху безредиците и безопасността на легитимните демонстранти и обществеността, бяха мобилизирани полицията и Националната гвардия.

Но ККП се възползва от възможността да проведе клеветническа пропаганда и да хули човешките права в Съединените щати. Тя приравни инцидента с протестите в Хонконг, за да оправдае насилствените си действия за потушаването им.

Голям брой източници сочат, че протестите, свързани със смъртта на Флойд, са организирани от леви групировки, включително от самата ККП. Например във видеозапис на метежите в близост до Белия дом на 1 юни се чува как някой крещи на китайски: „Бързо!  Бързо, давай да тръгваме!“

„ККП определено е тайно зад кулисите и манипулира безредиците. В момента тя използва ситуацията, за да оправдае бруталното репресиране на хонконгската съпротива. Подобна реакция е потресаваща от всяка гледна точка“ – заяви Сюе Чън.

Друг коментатор на актуалните събития, Тиен Юен, също изрази мнението си, че инцидентът с Джордж Флойд е отделен случай на полицейска бруталност срещу чернокож човек и не представлява отношението на органите на реда към гражданите на Съединените щати. Мирните протести в САЩ са разрешени, но грабежи, палежи и вандалско унищожаване на частна и обществена собственост са престъпления, които застрашават населението. А протестите и демонстрациите в Хонконг са легални и мирни – хонконгската полиция е тази, която използва насилие при конфронтацията си с невъоръжените демонстранти.

„Китай не е нормална държава – допълва Тиен Юен. – Универсалните ценности и истината са приветствани в свободните демократични страни, докато в Китай ги третират като слухове, които трябва да бъдат потиснати. Съществуват безброй примери в това отношение. Един от тях е свободата на вероизповеданието. Всички тези примери ясно показват контраста между Китай и останалия свят.“

Майк Помпео ясно посочва този контраст в своето изявление: „Ако в Китай гори църква, атаката със сигурност е дирижирана от ККП. Когато в Америка гори църква, правителството наказва подпалвачите и самото правителство осигурява пожарни, вода, помощ и утеха за вярващите.“

„В Китай мирните демонстранти, било в Хонконг или на площад „Тиенанмън“, са обект на агресия от въоръжена милиция, само защото дръзват да говорят – продължава Помпео. – Журналистите, които докладват за тези безчинства получават дългогодишни затворнически присъди. В Съединените щати органите на реда на щатско и на федерално ниво прилагат законодателни мерки срещу провинилите се свои служители и приветстват мирни протести. Едновременно с това те спират грабежите и насилието, и упражняват дадената от Конституцията им власт да защитават собствеността и свободата на всички. Свободната американска преса отразява в детайли всички събития, за да ги види целият свят.“

В изявлението си Помпео не пропусна да спомене и коронавирус пандемията: „В Китай, когато докторите и журналистите предупреждават за опасност от ново заболяване, ККП ги заглушава и те изчезват безследно. Тя лъже за броя на смъртните случаи и размера на заразата. В Съединените щати ние ценим живота и имаме прозрачна система за лечение, медицински грижи, и предоставяме – повече от всяка друга нация – решения за пандемията в глобален мащаб.“

„В последно време Пекин демонстрира продължаващо неуважение към истината и пренебрежение към закона. Усилията на ККП да оприличи ситуацията в Съединените щати вследствие смъртта на Джордж Флойд със собствения си отказ да осигури основни човешки права и свободи, трябва да се възприемат като измамна пропаганда, каквато са в действителност“ – заяви Помпео.

Майк Помпео също така подчерта, че Китайската комунистическа партия хвърля в затвора хора, които мислят различно. Когато хората се радват на своята свобода, ККП я потиска, и народът трябва да се подчинява на командите и изискванията на партията. А САЩ, дори в настоящата ситуация на размирици, неотклонно следват своя ангажимент към свобода, върховенство на закона, прозрачност и изконни човешки права.

„И в най-добрите времена Китайската народна република безмилостно налага комунизъм. Съединените щати, дори по време на най-трудните предизвикателства, гарантират свобода“ – завърши Помпео.

Как „Епок Таймс“ сме различни от други медии?

„Епок Таймс“ е най-бързо развиващата се независима медия в Америка. Ние сме различни от останалите медийни организации, защото не се влияем от никое правителство, корпорация или политическа партия. Нашата единствена цел е да поднесем на читателите си достоверна информация и да бъдем отговорни пред обществото. Ние не следваме нездравословната тенденция в настоящата медийна среда да се влияем от дневния ред. Вместо това се оповавсаме на принципите Истина и Традиция като като наша пътеводна светлина.

Споделете тази статия

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

(Ground Picture/Shutterstock)

Преодоляване на рака с 3 ключови стратегии: Прозрения на един излекуван професор

0
0
Робърт Фицо (Снимка Facebook)

Проруският бивш премиер Фицо спечели изборите в Словакия

0
0
Царска туршия (снимка: zvezdev.com)

Хрупкава царска туршия без консерванти

0
0
Унгарският министър-председател Виктор Орбан преди срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел (Johanna Geronн/Reuters)

Виктор Орбан с тежка позиция за членството на Украйна в ЕС

0
0
Сателитна чиния Starlink RV (Бояна Ненова за "Епок Таймс")

Starlink Bulgaria: Сателитният интернет Starlink RV вече и в България

0
2
Възрастен мъж държи ръката на своя болногледач в стаята си в Берлин. (Odd Andersen/ Getty Images)

Нашият стремеж за контрол над живота и смъртта

0
0
Връх Юмрука, Стара планина (Емил Рашковски)

Красотата на българските планини през обектива на фотографа Емил Рашковски

0
0

Последвайте ни във Фейсбук

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Унгарският министър-председател Виктор Орбан преди срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел (Johanna Geronн/Reuters)

Виктор Орбан с тежка позиция за членството на Украйна в ЕС

0
0
Робърт Фицо (Снимка Facebook)

Проруският бивш премиер Фицо спечели изборите в Словакия

0
0
Откриването на срещата на върха на лидерите на Г-20 в Ню Делхи на 9 септември 2023 г. (https://www.g20.org)

Страните от Г-20 въвеждат цифрови валути и документи за самоличност

0
0
Министърът на външните работи на Италия Антонио Таяни говори на пресконференция в края на срещата на външните министри от Г-7 в хотел Karuizawa Prince в Каруизава, Япония, 18 април 2023 г. ( Франк Робишон/Pool/AFP via Getty Images)

Италия обмисля да се оттегли от китайската инициатива „Един пояс, един път“

0
0
Ким Чен Ун, Ли Хонгжун и Сергей Шойгу на военен парад в Пхенян, Северна Корея (KCNA via Reuters)

Задълбочаващото се партньорство между Китай, Северна Корея и Русия буди тревога

0
0
Терминала за зърнени култури със силози за зърно в черноморското пристанище Констанца, Румъния (Anca Cernat/Reuters)

Полша, Унгария и Словакия въвеждат забрани за зърно от Украйна

0
0
Логото на еврото пред централата на Европейската централна банка във Франкфурт (Ralph Orlowski/Getty Images)

Как зеленият фанатизъм и санкциите унищожиха германската икономика

0
0
Джордж Сорос произнася реч

Сорос: Тръмп ще застраши глобалисткото единство, ако спечели изборите

0
1
Руският президент Владимир Путин поздравява турския си колега Реджеп Тайип Ердоган преди разговорите им в Сочи, Русия, на 4 септември 2023 г. (Alexey Nikolsky/Pool/AFP via Getty Images)

„Нов етап“ в отношенията между Путин и Ердоган

0
0
Член на хакерска група на компютъра си в офис в Дунгуан, южната китайска провинция Гуандун (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

Meta разкри мащабна операция за влияние на китайския режим

0
0
Електрически скутери на компаниите за споделена микромобилност Lime и Dott, паркирани за наемане на улица в Париж (Charles Platiau/Reuters)

Париж без електрическите тротинетки от днес

0
0
На 26 август 2023 г. на Площада на Републиката в Париж се проведе митинг с призив за прекратяване на продължаващото преследване на Фалун Дафа в Китай. (minghui.org)

Френски правителствени служители се обявиха в подкрепа на Фалун Гонг

0
0
Следваща публикация
Държавният секретар на САЩ Майк Помпео говори по време на пресконференция в Държавния департамент във Вашингтон он 24 юни 2020 г. (Mандел Нган/AFP/Getty Images)

ЕС се пробужда за заплахата от Китайската комунистическа партия

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Goodreads-g Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria