• За нас
  • Пишете ни!
събота, 9 декември, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Мнения

Лъжливите обвинения – характерен похват на левицата

отУилям Брукс
11 април , 2023
Статуя на Карл Маркс

Статуя на Карл Маркс в университета „Корвинус“ в Будапеща (Attila Kisbenedek/AFP/Getty Images)

Коментар

За да се защити свободата, изключително важно е да се отчете огромната жажда на левицата за фабрикуване на необосновани обвинения.

В началото на живота си идеологът на комунизма Карл Маркс размишлява върху това, че е душа „някога вярна на Бога“, но „избрана за ада“. Той откровено се отъждествява с „Принца на мрака“, падналия ангел, който ортодоксалните християни смятат за върховен майстор на лъжливото обвинение.

В книгата „Дяволът и Карл Маркс“ американският историк Пол Кенгор отбелязва, че поразителен брой близки и съмишленици на Маркс не се колебаят да го сравняват с Фауст или Мефистофел. В стихотворението си „Играчът“ от 1841 г. самият Маркс пише: „Вижте меча – Принцът на мрака ми го продаде“.

Маркс отправя някои от най-жестоките си обвинения срещу вярващите хора. Той казва, че религията е опиум за народа и твърди, че християните заблуждават хората да вярват в рая, като пренебрегват страданията им на земята.

През последните два века под прицела на марксистите попадат както римокатолици и протестанти, така и евреи, будисти, уйгурите мюсюлмани, практикуващите Фалун Гонг и други духовни вярващи.

Безкрайният списък с обвинения на левицата

След атакуването на религията, Маркс насочва гнева си срещу капиталистите – индустриални предприемачи, които вярват в индивидуалното действие, частната собственост, мотива за печалба и демократичното управление.

Маркс обвинява капиталистите, че умишлено експлоатират работническата класа. Той призовава за насилствена революция, която да ги помете и да въведе „диктатура на пролетариата“.

В продължение на два века марксистите завладяват държави като Русия, Китай, Северна Корея, Куба, Камбоджа и Венецуела, както и държави от Източна Европа. Резултатът винаги е бил парад на ужаса.

Марксистите създават тоталитарни режими, които потискат и експлоатират собствения им народ. Техните лъжливи обвинения довеждат до показни административни процеси, лишаване от свобода на политически опоненти и екзекуции по бързата процедура.

В относително мирната и просперираща либерално-демократична епоха, последвала Втората световна война, повечето обикновени хора на Запад не се интересуваха от марксизма. Но марксистите се интересуваха от тях.

Марксистите от старата школа съсредоточават атаките си върху враговете от висшата класа като хора от буржоазията, корпоративните барони и европейските империалисти.

Днес една нова левица се присъединява към приятелите от висшата класа. Тя процъфтява в университетите от „Бръшляновата лига“, сред които са Харвард, Принстън, Йейл, наследените медийни корпорации, най-добрите адвокатски кантори, богатите държавни бюрокрации, благотворителните фондации, международните корпорации и мрежата „Един пояс, един път“ на Китайската комунистическа партия, която има собствени империалистически амбиции.

От края на 60-те години на миналия век марксистите и неомарксистите отправят множество обвинения към хората, които не са съгласни с техния икономически и културен дневен ред. Списъкът им се удължава с всяко десетилетие.

Няколко ключови примера на обвинения

Ако подкрепяте движението на противници на абортите „пролайф“ – вие излагате живота на жените на риск. 

Ако възразявате срещу палежите, грабежите и заплахите от страна на размирниците от „Black Lives Matter“ („Животът на чернокожите има значение“), или на „Antifa“ (крайно ляво движение на автономни антифашистки и антирасистки групи) – вие сте расист. 

Говорите за семейните ценности – вие сте патриархално настроен. 

Проявявате привързаност към нацията си – вие сте нацист.

Посочвате, че неомарксистите от Франкфуртската школа са повлияли на нашите университети – вие сте антисемит. 

Повдигате въпрос за имиграционната политика или отворените граници – значи сте ксенофоб. 

Държите на християнската позиция по отношение на брака – значи сте хомофоб. 

Възразявате срещу представленията на травестити в училището на детето си – вие сте трансфоб.

Ако поставите под съмнение точността на прогнозите за глобалното затопляне – ще се окаже, че отричате климатичните промени. 

Оспорвате сигурността на гласуването с бюлетини, които се изпращат по пощата – значи сте привърженик на теорията на конспирацията.

Гласувате за републиканците – тогава сте полуфашист, екстремен MAGA, просто жалко човешко същество. 

MAGA или Make America Great Again (“Да направим Америка отново велика”) е мотото на Доналд Тръмп от предизборната му кампания 2016 г. (б.пр.)

Меч, изкован в огъня на лъжата

Онези, които ценят истината и честността заради самите добродетели, са в явно неизгодно положение срещу съвременната левица.

В историята е имало религиозни кръстоносни походи и междурелигиозни войни, подхранвани от омраза, измама, алчност и амбиции. Но достойните хора, които подкрепят християнската традиция, все още се ръководят в значителна степен от традиционните форми на морал.

Деветата Божия заповед гласи: „Не свидетелствувай лъжливо против ближния си“. Повечето етични хора разбират, че това означава, че не трябва умишлено да лъжем по отношение на другите. Собствените ни цели не винаги оправдават средствата.

Марксистите обаче оправдават почти всичко, което казват или правят, в името на прогреса или социалната справедливост. Даването на лъжливи свидетелства с цел дискредитиране на дисидентите е характерна политическа тактика на левите. Те са превърнали практиката на отправяне на нечестни обвинения в стил сценично изкуство. Левите безмилостно преследват опонентите си и се опитват да ги „извадят от играта“. Марксистите се стремят да смажат конкурентите си, преди да получат възможност да „стъпят на терена“.

Левицата никога не губи възможности да напада хора с постижения. В Америка и на Запад много принципни консервативни лидери, успешни граждани и талантливи личности разбраха това по трудния начин.

Има един стар полицейски анекдот, който илюстрира нечестния начин, по който марксистите се стремят към властта:  Другар съветва кандидат за изборите да поддържа твърдението, че опонентът му има плътски отношения с животните във фермата си. Кандидатът казва: „Знаеш, че това не е вярно и никой няма да го повярва“. Другарят му отговаря: „Не е задължително да е вярно, просто трябва да накараш опонента си да започне  да го отрича“.

Измислянето на фалшиви обвинения срещу невинни хора е признак на слабост, а не на сила. Но когато се позволява лъжливите обвинения да се повтарят без срещу това да се оказва съпротива, злонамерените обвинители стават все по-уверени в собствените си лъжи.

Затова е изключително важно добрите мъже и жени да помнят, че мечът, който Маркс твърди, че е придобил от „Принца на мрака“, е изкован в огъня на лъжата, а не на справедливостта.

Мненията, изразени в тази статия, са на автора и не отразяват непременно възгледите на The Epoch Times.

Споделете тази статия
Tags: Препоръчани

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

(The Epoch Times, Getty images)

Задава ли се нова пандемия от Китай?

0
0
human rights 2

Доброволци изобличават преследването на Фалун Дафа по повод Международния ден за правата на човека

0
0
Кристин Андерсън говори за 15-минутните градове

Кристин Aндерсън: 15-минутните градове целят „пълен контрол“

0
0
Сателитна чиния Starlink RV (Бояна Ненова за "Епок Таймс")

Starlink Bulgaria: Сателитният интернет Starlink RV вече и в България

0
2
Плодове хинап (снимка: Ева Иванова)

Хинап (китайска фурма) – 10 ползи за здравето

0
0
Илюстрация от The Epoch Times, Shutterstock

Как захарта подхранва рака в тялото

0
0
Фалун Дафа практикуващи участват в парад в китайския квартал на Ню Йорк на 15 юли 2023 г., по повод 24-та годишнина от започване на преследването на духовната дисциплина в Китай. (Дзинги Джан/The Epoch Times)

24 години преследване няма да засенчат величието на Истинност, Доброта, Търпение

0
0

Последвайте ни във Фейсбук

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Британският министър-председател Уинстън Чърчил (1874-1965) дава известния си V-образен знак по време на войната в Дувър през 1951 г. (Central Press/Hulton Archive/Getty Images)

Може ли Европа отново да стане западна?

0
0
Поддръжниците на куиър теорията възприемат идеята, че законите за сексуално съгласие трябва да бъдат премахнати за всички деца, дори за бебета. (Самира Боуау/The Epoch Times)

От Л до ЛГБТКИА: пъстроцветни букви или тъмен замисъл?

0
0
fathersday

Международният ден на мъжа – кой го обяви и кои страни го празнуват?

0
0
neoliberalnite anticennosti

Конфликтът между свободата на вероизповедание и неолибералните антиценности

0
0
Дните на слава на Рим все още са видими за нас във величествените руини, останали след него. „Римско капричио: Колизеумът и други паметници“ от Джовани Паоло Панини, 1735 г. (Обществено достояние)

Поглед към Римската империя: Какво ни учи за половете, историята и настоящето

0
0
(Pinterest)

Понятието „език на омразата”- новият опит за цензура и разединяване на обществото

0
0
Китайският лидер Си Дзинпин (вдясно) и палестинският лидер Махмуд Абас присъстват на церемония по посрещане в Пекин на 14 юни 2023 г. (Джейд Гао/Pool чрез Getty Images)

Връзките на ККП с Палестина и планът на Пекин САЩ да бъдат въвлечени в четири войни

0
0
Психотерапевтът Орлин Баев гостува в "Духът на здравето" по BTV (снимка: стоп кадър на BTV)

Орлин Баев за болните страсти, безверието и разпада на семейната структура

0
0
Джо Байдън участва във видео среща със Си Дзинпин на 15 ноември 2021 г. (Alex Wong/Getty Images)

„Бомба със закъснител“ – какво означава коментарът на Байдън за китайската икономика

0
0
Нургюл Салимова по време на Световната купа по шахмат в Азербайджан, 2023 г.(снимка:Rasim Huseynov)

Нургюл Салимова с исторически успех в шахмата

0
0
Нобеловият лауреат Джон Клаузер (nobelprize.org)

ООН отстрани Нобелов лауреат, който отрича климатичните промени

0
1
Логото на СИФ в Конгресния център по време на годишната среща на Световния икономически форум (СИФ) в Давос на 18 януари 2023 г. (Фабрис Кофрини/AFP чрез Getty Images)

Голямото гладно зануляване: Няма да притежавате нищо и ще гладувате 

0
0
Следваща публикация
Френският президент Еманюел Макрон (вляво) и китайският лидер Си Дзинпин участват в заседание на френско-китайския бизнес съвет в Пекин на 6 април 2023 г. (Снимка: Ludovic Marin/Pool/AFP via Getty Images)

Остри критики срещу Еманюел Макрон след визитата му в Китай

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Goodreads-g Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria