• За нас
  • Пишете ни!
събота, 25 март, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Китай

Масова смърт сред китайския комунистически елит

отРени Гинова
20 февруари , 2023
Масова смърт сред китайския комунистически елит

Крематориума и погребалния дом Dongjiao, един от няколкото в града, където се изгарят телата на починалите от COVID-19 в Пекин, Китай, на 18 декември 2022 г. (снимка: Getty Images)

В началото на декември Китай внезапно смекчи драконовата си политика за „нулев ковид“, като това отприщи огромни огнища от вируса. Въпреки това, съобщеният брой на смъртните случаи в страната остава нисък, като се твърди, че всеки ден новите смъртни случаи са едноцифрено число. Огромен брой некролози на видни личности, сред които знаменитости, академици, учени и бизнесмени обаче привлече световното внимание, повдигайки въпроса за истинските мащаби на пандемията.

Марксистки теоретици и философи

Четирима учени с марксистки убеждения в Китай губят живота си в периода 26-29 декември 2022 г., съобщават от The Epoch Times.

На 26 декември в Гуанджоу умира проф. Хъ Дзъкун на 90-годишна възраст, преподавател по философия в университета „Сун Ятсен“. В некролога му е посочено, че дълго време е изучавал „историята на марксистката философия“.

Сю Джънфан, почетен професор първа степен в Китайския университет „Ренмин“, умира на 28 декември в Пекин на 95-годишна възраст. Два дни след смъртта му е „похвален“ от университета като „изключителен член на ККП, марксистки теоретик и теоретичен преподавател, един от първите основатели на марксистката теория за ККП“.

На същата дата в Ухан умира и друг известен марксистки философ, получавал специална държавна субсидия от Държавния съвет и професор в Политехническия университет в Ухан – Лай Дъян. Той умира на 85-годишна възраст в болница „Ухан юниън“.

На 29 декември на 89-годишна възраст умира Юен Дзинсионг, пенсиониран професор по марксизъм, автор на идеологически книги на ККП.

През ноември умират още двама учени марксисти. Джао Гуану – известен китайски марксистки философ, педагог и професор от катедрата по философия на Пекинския университет. Умира сутринта на 10 ноември 2022 г. на 91-годишна възраст. На 25 ноември 2022 г. на 88-годишна възраст умира Джън Дзиюен, пенсиониран преподавател в Школата по макрсизъм на Пекинския технологичен университет.

Академици от Китайската академия по инженерство (КАИ)

В периода 15-28 декември 2022 г. са починали петнадесет академици, повечето членове на ККП, съобщават от The Epoch Times. От 21 до 25 декември са починали шестима академици от Китайската академия на науките. На 29 декември китайският новинарски уебсайт Sina съобщава и за смъртта на китайският „ракетен експерт“ Ли Дзюнлун, починал от COVID-19 на 58-годишна възраст. Ли е бил главен технически ръководител на ракетен модел във Втората академия за аерокосмически науки на Китай.

pacient v linejka
Медицински работници пристигат с пациент в клиника в Пекин, Китай, на 9 декември 2022 г. (снимка: Кевин Фрайър/Getty Images)

Още смърт в началото на 2023 г.

Редица артисти ветерани губят живота си в началото на новата 2023 г., съобщават от The Epoch Times. Общото между тях е „възхвалата“ им към Китайската комунистическа партия (ККП) и разпространението на промиващата съзнанието пропаганда.

Ли Юнциу – изпълнителка от Пекинската опера, умира на 3 януари на 89-годишна възраст. Участва в операта „Червената гвардия на езерото Хонху“ през 1964 г. Песни от операта са включени в поредица, наречена „Червени песни“, които служат на ККП като инструмент за разпространяване на пропаганда сред китайския народ.

Луо Ниени – композитор, умира в Чънду на 2 януари на 90-годишна възраст. Член на ККП, присъединява се към Червената армия през 1949 г. и служи като ръководител на оркестър в художествената трупа на армията. Сред най-известните му композиции са „Красив Тибет, моя родина“ (възхвала към управлението на ККП над Тибет) и „Песен за прането“ (славеща армията на ККП като спасител, насърчавайки тибетците да изперат дрехите си в замяна).

Хъ Дъли – народен певец, умира на 2 януари на 76-годишна възраст. През 60-те години се присъединява към екипа за пропаганда на сценичните изкуства на армията на ККП като изпълнител. След 1973 г. сътрудничи с нуждите на политиката на ККП през различните периоди и създава още композиции, популяризиращи законите на режима.

plakati
Хора минават покрай плакат за „1921“ – пропаганден филм за основаването на Китайската комунистическа партия през същата година, преди 100-годишнината от основаването на Китайската комунистическа партия, в кино в Пекин на 28 юни 2021 г. (снимка: Уанг Джао/AFP чрез Getty Images)

Уей Лиен – режисьор на поредицата от пропагандни филми на ККП „Решителна победа“, умира на 1 януари на 78-годишна възраст. Присъединява се към отдела за игрални филми на ККП през август 1973 г. Сърежисьор на филма „Сю Мао и неговите дъщери“, чийто сюжет на пръв поглед представя бедствията, които Културната революция донася на китайските села, но представя комунистическия работен екип като „спасител“, дошъл да „оправи нещата“ за селяните, избелвайки ролите на Мао Дзедун и ККП по време на революцията.

Откакто ККП идва на власт в Китай, изкуството винаги е било използвано като мощен инструмент за промиване на съзнанията на китайския народ. Специалната поредица „Как призракът на комунизма управлява нашия свят“ на The Epoch Times, разкрива как културните спектакли на комунистическите държави се използват, за да внушат на хората лоялност към комунистическия режим и да забравят за страданията под комунистическото управление.

Видни медицински експерти

Девет видни експерти по китайска традиционна медицина умират в периода 5 декември 2022 г. – 8 януари 2023 г., като осем от тях са били членове на ККП.

Уей Бейхай, умира на 26 декември 2022 г. Бивш директор на Пекинския институт по традиционна китайска медицина и един от главните разпространители на пропаганда на т.нар. от ККП интеграция на традиционната китайска и западна медицина.

Сун Дау, умира на 19 декември 2022 г., отличен като „Водещ авторитет в областта на лечението на костни травми на КТМ“.

Ли Йефу, умира на 3 януари, отличен с титлата „Водещ авторитет в областта на масажната терапия“ в Китай.

Сю Фусун, умира на 5 декември 2022 г. Един от основателите на съвременната адрология на ТКМ.

Шъ Сяомо, умира в Пекин на 20 декември 2022 г. а 78-годишна възраст. Директор на пекинската клиника Tong Ren Tang.

По информация на The Epoch Times, eдинственият официално обявен за починал от COVID-19 е Шъ Сяомо. В останалите осем некролога не се споменава конкретна причина за смъртта, а е използван неясният израз „починал от болест“.

Обзорна статистика

Поради прикриване реалните мащаби на епидемията от Китайската комунистическа партия (ККП), истинският брой на смъртните случаи остава неустановен. Въпреки това, въз основа на статистически данни, оповестени от някои академични институции и некролози, се вижда скок в средния брой смъртни случаи на китайски знаменитости през декември 2022 г., в сравнение с други години.

Смъртни случаи в здравния отдел на Пекинския университет – За периода 2017 г. – ноември 2022 г. (71 месеца общо), Центърът за здравни науки на Пекинския университет е издал 130 некролога – средно по 1,83 смъртни случая на месец, по информация от изявление, публикувано от пенсионерския офис на Центъра. За месец декември 2022 г. Центърът обявява 18 смъртни случая, което е почти 10 пъти повече от предишната средна месечна стойност. Това показва и 12 пъти по-висока смъртност от средната от 1,5 случая за 2019 г. (общо 18).

Смъртни случаи в Китайската инженерна академия – По информация на The Epoch Times, според списък на починалите академици по инженерство, публикуван от Китайската академия по инженерство от 1995 г, при наличие на пълни данни, до края на 2021 г. са починали общо 255 академици, или средно по 0,787 на месец в продължение на 27 години (324 месеца). За декември 2022 г. починалите академици от Китайската инженерна академия са 16, което е 20 пъти повече от средния месечен брой в периода 1995 г. – 2021 г. Това е 9 пъти повече от средния месечен рой от 1,82 академици за първите 11 месеца на 2022 г. (общо 20).

Смъртни случаи на членове на Китайската академия на науките – Общо 27 академици са починали през 2022 г., според данни, събрани от китайски медии и некролози на китайски знаменитости, публикувани на Уикипедия, цитирани от The Epoch Times. Само за декември 2022 г. умират 9 академици, което е 6 пъти повече от средния месечен брой от 1,5 души през първите 11 месеца на 2022 г.

kitajska akademija na naukite
Сграда на Китайската академия на науките (снимка: The Epoch Times)

Статистика на некролозите на известни личности – Най-малко 322 знаменитости са починали в Китай за декември 2022 г., според некролози, събрани от Уикипедия. Това е 5 пъти повече от броя на смъртните случаи на известни личности за ноември 2022 г. (70) и 10 пъти повече от броя на смъртни случаи на знаменитости за декември 2021 г. (31).

Възмездие

Древните са вярвали, че епидемиите наказват човечеството, когато греховете му станат твърде големи. По-конкретно в източната философия съществува концепцията за кармата, която се придобива в резултат на извършването на лоши или неморални постъпки.

Според анализатора Хан Хъ в сегашната висока смъртност в Китай също съществува метафизичен елемент.

Голям брой от засегнатите официални лица са участвали в структурата на властта на режима и са се ангажирали да бъдат пропагандатори, изгарящи имиджа на ККП.

„Може би си мислите, че това не е голям проблем, но ККП е престъпен синдикат“, казва той пред The Epoch Times, като добавя, че неотдавнашното увеличение на случаите трябва да накара хората да преразгледат връзките си с режима. „Ако обвържете живота си със съдбата на партията, това няма да ви донесе нищо добро.“

Според него идеята, че „жънеш това, което си посял“, е дълбоко вкоренена в съзнанието на китайците още от древността. „Популярно вярване в Китай е, че добрите дела ще срещнат добра отплата и обратно, както и че можеш да получиш възмездие в рамките на живота си“, казва Хан.

„Ето защо китайците винаги предупреждават да не се помага на никого в престъпни действия – особено в преследването на вероизповеданията“ – заявява Хан пояснявайки, че режимът на ККП се ангажира в брутални кампании за потискане на Фалун Гонг и други религии.

„В известен смисъл може да се смята, че това е кармично възмездие“, казва той.

Тази концепция е илюстрирана в статия от март 2020 г. от г-н Ли Хонгджъ, основател на духовната дисциплина Фалун Гонг.

„Но пандемия като настоящия китайски комунистически вирус (или „Ухан вирус“) си има скрита цел и има мишени. Той е тук, за да изличи членовете на Партията и онези, които са се съюзили с нея“, пише г-н Ли.

„Ако някой се съмнява в това, просто погледнете кои страни или хора са били най-силно засегнати от вируса: това са тези, които са се сближили с ККП. Тогава какво трябва да правят хората? Хората трябва да се дистанцират от ККП и да спрат да застават на страната на партията.“

Споделете тази статия

Последвайте ни във Фейсбук:

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

Руският президент Владимир Путин разговаря с китайския президент Си Дзинпин (Сергей Бобилов/Getty Images)

Анализатори: Путин се превръща във васал на новата Китайска империя

0
0
Китайски католици се молят по време на Великденската страстна седмица в "подземна" или "неофициална" църква близо до Шидзяджуан, Китай (Kevin Frayer/Getty Images)

Преклонение пред Си: Китай засилва преследването на християните

0
0
Майки с детски колички по бизнес улица в Пекин, 13 юли 2021 г. (Wang Zhao/AFP via Getty Images)

За първи път от десетилетия – спад в населението на Китай

0
0
Хора скандират заедно на улица в Шанхай на 27 ноември 2022 г.(снимка: Хектор Ретамал AFP чрез Getty Images)

ККП цензурира масовите протести в Китай и търси „социална стабилност“

0
0
Бившият китайски диктатор Дзян Дзъмин в Голямата зала на народа в Пекин, Китай, на 8 ноември 2012 г. (Feng Li/Getty Images)

Кървавият завет на Дзян Дзъмин – управление на терор, убийства и лъжи

0
0
Протестиращи по време на протест срещу драконовските мерки на Китайската комунистическа партия за нулев COVID в Пекин, Китай, на 28 ноември 2022 г. (Kevin Frayer/Getty Images)

Масови протести срещу ковид мерките в Китай след пожар в жилищна сграда

0
0
Панелът за въпроси и отговори на срещата на високо равнище на медицинските сестри за борба и предотвратяване на насилственото отнемане на органи на 1 ноември 2022 г. (от ляво на дясно, отгоре надолу) Дженифър Джонсън, президент на AFN; Жералдин Монти от DAFOH-Франция; Катлийн Тимсен, съосновател на AFN; Роуз Ева Константино от Училището за медицински сестри към Университета в Питсбърг; Дебора Колинс-Перика, директор по въпросите на медицинските сестри в DAFOH; Итън Гутман, разследващ журналист; Екои Руни, председател на Комитета по етика към AFN; Дебра Холбрук, директор на Съдебномедицинското сестринство в Медицински център "Мърси" в Балтимор, Мд. (С любезното съдействие на DAFOH)

Медици се обединиха в борбата с насилственото отнемане на органи от ККП

0
0
Китайският лидер Си Дзинпин (отпред) заедно с членовете на новия Постоянен комитет на Политбюро на Китайската комунистическа партия - висшия орган за вземане на решения в страната - се среща с медиите в Голямата зала на народа в Пекин на 23 октомври 2022 г. (снимка: Уан Джао/AFP чрез Getty Images)

Какво означава за Тайван новото управление на ККП?

0
0
Драматизация на един от методите за изтезание, които ККП използва,за да принуди практикуващите Фалун Гонг да се отрекат от вярата си. (С любезното съдействие на Minghui.org)

Китайската комунистическа партия – партньор или завоевател?

0
0
Лидерът на ККП Си Дзинпин (отпред) води членовете на новия Постоянен комитет на Политбюро - най-висшия орган за вземане на решения в страната - по време на срещата им с медиите в Голямата зала на народа в Пекин на 23 октомври 2022 г. (снимка: Ноел Селис / AFP чрез Getty Images)

Кои са седемте политици, които ще управляват Китай?

0
0
Китайският лидер Си Дзинпин произнася реч на откриването на политическа конференция на Китайската комунистическа партия в Пекин на 16 октомври 2022 г. (снимка: Ноел Селис/AFP чрез Getty Images)

Започна 20-ият конгрес на Китайската комунистическа партия

0
0
Постери на китайския лидер Си Дзинпин и на покойния комунистически лидер Мао Дзедун (в средата, и горе) на пазар в Пекин, 26 февруари 2018 г. (Грег Бейкър/AFP via Getty Images)

Китай: Висши партийни служители с доживотни присъди заради корупция

0
0
Следваща публикация
Новак Джокович жестикулира

Новак Джокович побеждава Pfizer и Moderna в директни двубои

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.