• За нас
  • Пишете ни!
вторник, 1 юли, 2025
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Европа
  • САЩ
  • Русия
  • Китай
  • Свят
  • Култура
  • Наука
  • Дух и съзнание
  • Начин на живот
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Общи

Документалният филм „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“

отЕкип на The Epoch Times
22 октомври , 2023
Роман Балмаков, водещ на рубриката "Facts Matter" и режисьор на оригиналния документален филм на Epoch Times „Без фермери няма храна: ще ядете ли буболечки?“ по време на премиерата на филма в Ървинг, Тексас, на 22 септември 2023 г. (Самира Буау/The Epoch Times)

Роман Балмаков, водещ на рубриката "Facts Matter" и режисьор на оригиналния документален филм на Epoch Times „Без фермери няма храна: ще ядете ли буболечки?“ по време на премиерата на филма в Ървинг, Тексас, на 22 септември 2023 г. (Самира Буау/The Epoch Times)

Или как световните правителства причиняват глобална продоволствена криза? Новата лента на The Epoch Times разкрива централизиран план, прикрит зад програмата, свързана с изменението на климата.

Докато правителствата по света налагат „зелени политики“, които унищожават бизнеса на фермерите, редом с тях се задава глобална продоволствена криза. За това предупреждава ексклузивната документална лента „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“, която излезе на 25 септември по EpochTV. Тя е дело на журналиста от Epoch Times Роман Балмаков и автор на рубриката „Facts Matter“ по EpochTV. В нея той разкрива десетилетен мащабен план за нарушаване на световните продоволствени вериги.

„Това е следващата глобална криза, която се пренебрегва от медиите по целия свят!“, предупреждава авторът, който ни отвежда в САЩ, Нидерландия и Шри Ланка. Там ставаме свидетели на тревожната действителност на местни фермери, които губят както земята, така и поминъка си заради т. нар. изменение на климата.

Освен със земеделци и животновъди, той разговаря и с експерти от индустрията, които единодушно изразяват своята загриженост за бързо променящата се картина на глобалните източници на храна. Във всяка от държавите земеделските стопани предупреждават, че светът се е устремил към значителен недостиг на продоволствия, който ще накара милиони да гладуват или ще ги принуди да сложат щурци, червеи или други нежелани източници на протеини в чиниите си. Авторът ни осведомява защо изведнъж ядливите буболечки се превръщат в „глобално зелено решение.“

„С този проект се надявам да извадя на показ тежкото положение на фермерите, както и да разкрия екзистенциалната заплаха за всички американци, която представлява „Зеленият скок напред“. Това сподели Балмаков, който също е и режисьор на филма, в интервю за Epoch Times преди специалната му премиера на червения килим на 22 септември в Ървинг, Тексас. Тези политики поставят белезници на фермерите и ги принуждават да напуснат земи, които имат от поколения.“, предупреждава журналистът.

Сюжетът на филма

В оригиналната продукция „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“ Балмаков проследява историята на климатичната криза и как е била замислена от световните лидери по време на Конференциите на ООН за околната среда и развитието (Earth Summit) през юни 1992 г., малко след края на Студената война.

„Всички пътища водят към ООН“, коментира Балмаков в интервюто.

Лентата разглежда Програма 30 (UN Agenda 2030), известна преди това като Програма 21. От нея става ясно, че глобалните политики, които са наложени от ООН, целят да сложат край на частното земеделие и да създадат зависимост от едно световно правителство, което ще контролира световните хранителни доставки.

Световните лидери обвиняват изменението на климата за продължаващото повсеместно покачване на цените на храните. „Хората, начело на някои от най-влиятелните организации на планетата са решили, че земеделието, по-специално животновъдството, е виновно за глобалното затопляне, а глобалното затопляне е виновно за високите цени на храните и недостига на храна.“, разказва Балмаков във филма.

„Тяхното решение може да ви изненада“, продължава той своето разследване. „Според Организацията на обединените нации [буболечките] всъщност могат да бъдат вашата бъдеща вечеря.“

Филмът изобличава как правителствата на САЩ и в други държави използват климата, за да поемат контрола върху частната земеделска собственост.

„Можете да предположите, че правителството иска да помогне на фермерите“, казва Балмаков. „Най-голямата изненада за мен беше колко далеч вече са стигнали нещата.“

„Атаката срещу нашите фермери е толкова потресаваща, че просто усетих как тези истории имат нужда от платформа, за да бъдат споделени“, разказва продуцентът Катрин Лий. „Знам, че работата ни върху „Без фермери няма храна“ ще направи точно това – ще даде глас на заглушената фермерска общност.“

Във филма са събрани кадри от над 50 интервюта в над 25 места по света.

Калифорнийските фермери

В САЩ Балмаков се среща с калифорнийски животновъди, които разкриват как предната година Съветът по водите на щата Калифорния е въвел извънредни разпоредби по отношение на засушаването. Щатските управници се позовават на защитата на Кохо сьомгата, която според тях е застрашена.

Според местните животновъди въпросните разпоредби предотвратяват достъпа до собствените подпочвени води на фермерите, без които животновъдството не може да съществува. Балмаков разговаря и с местни експерти, които обясняват, че Кохо сьомгата всъщност изобщо не е местен вид за река Кламат, която минава през Скот Вали.

„Азотна криза“ в Нидерландия

Следващата държава, в която ни отвежда Балмаков е Нидерландия, където научаваме, че фермерите са принудени да намалят стадата си с 50% до 90% в името на климатичните промени.

През 2019 г. нидерландското правителство обявява „азотна криза“ и започва да прилага разпоредби за драстично намаляване на азотните емисии с 50% до 2030 г. Малката страна, която има богата история в животновъдството, е най-големият износител на месо в Европа, но картината се променя и вековните семейни ферми губят своя бизнес.

Местни фермери и експерти твърдят пред камерата, че цялата азотна криза е създадена, за да може правителството да поеме контрола върху земята и че тя става безполезна, когато вече не може да се обработва. Това принуждава много земеделски стопани да я продадат на правителството, защото не могат да си позволят да я запазят, ако тя вече не изхранва семействата им.

Гладът в Шри Ланка

Документалната лента показва нагледно какво се случва, когато правителствени разпоредби налагат забрани за ползването на химически торове, които увеличават добива на земеделски култури. Примерът е с Шри Ланка, където през 2021 г. правителството забранява химическите торове и пестицидите под предлог, че целта е да осигури органични продукти за всички в страната.

Решението води до драматично осакатяване на оризовите култури, които са основна храна в островната държава с население от около 22 милиона. То хвърля страната в икономическа криза и продоволствен недостиг.

Миналата година правителството на Шри Ланка отмени прибързаната забрана на химически торове и държавата постепенно започва да се възстановява.

Реакция на зрители след премиерата

Проектът на Роман Балмаков да огласи истината как безобидно звучащи политики могат да доведат до катастрофални последствия резонираха с аудиторията. Някои коментираха пред Epoch Times, че най-притеснително е налагането на регулации, които изтласкват дребните фермери от бизнеса.

За други зрители филмът е предупредителен сигнал за измамата, която се крие зад глобалните „зелени политики“. Те го нарекоха „феноменален“, защото разкрива суровата реалност и неизказаните истории, които трябва да бъдат извадени на показ. Също така го окачествиха като „едновременно отрезвяващ и ужасяващ“, който „хвърля светлина върху аспекти, които са били старателно и измамно скрити от нас.“

Декларацията „Няма извънредна климатична ситуация“

1609 учени и експерти от цял свят – 321 от които от САЩ, съвместно отхвърлят съществуването на климатична криза и настояват, че въглеродният диоксид е полезен за планетата. Всички те са подписали декларацията „Няма извънредна климатична ситуация“, публикувана през месец август тази година.

„Няма климатична извънредна ситуация“, твърди CLINTEL – „Глобална група разследваща климата“ в своята Световна декларация за климата. „Науката за климата трябва да бъде по-малко политическа, докато политиките за климата трябва да бъдат по-научни. Учените трябва открито да обърнат внимание на неточностите и преувеличенията в своите прогнози за глобалното затопляне, докато политиците трябва безпристрастно да калкулират реалните разходи, както и предполагаемите ползи от своите политически мерки.“

Учените посочват в декларацията, че въглеродният диоксид е „съществен“ за целия живот на земята и е „благоприятен“ за природата. Допълнителното количество CO2 води до растеж на глобалната растителна биомаса, като същевременно повишава добивите от култури в световен мащаб.

CLINTEL също така отхвърля пропагандата, че глобалното затопляне е свързано с увеличаване на природните бедствия като урагани, наводнения и суши, и подчертава, че няма „никакви статистически доказателства“ в подкрепа на тези твърдения. „Няма климатична извънредна ситуация.“, заявяват учените. „Следователно няма повод за паника и тревога. Ние категорично се противопоставяме на вредната и нереалистична политика за нулев нетен CO2, предложена за 2050 г.“

За повече информация за филма „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“, моля посетете NoFarmerNoFood.com и последвайте @NoFarmersNoFoodFilm в социалните мрежи.

ВИЖТЕ СЪЩО
Забавно упражнение, което да споделите с детето си, е да поддържате дневник „аз-и-ти“. Просто пишете на детето си в специален дневник, определен за тази цел и искайте да ви отговаря. Shutterstock
7 начина да насърчим детето си да харесва писането
EU Parliament
Фон дер Лайен обяви ново предложение за бюджета на ЕС
военен парад София
Парадът на 6 май 1937 г. – възкръсването на Българската армия
dad daughter cleaning 700x420 1
Как да поддържаме децата активни и здрави по време на карантина
little boy bored 700x420 1
Оставете детето да скучае – или защо скуката е полезна за детското развитие
Джошуа Филип, водещ на поредицата „Кръстопътища с Джошуа Филип“ (снимка Самира Боуаоу/Епок таймс)
Разграничаване на истината – как да различим истинските от фалшивите новини
christmas dinner table
Вкусно и стилно: Коледа по британски
1 Leighton Frederic Perseus On Pegasus Hastening To the Rescue of Andromeda 1200x1211 1 e1609337297528
Персей и Горгоната на съвремието – трансформиране на страха в божествена мъдрост
Споделете тази статия
Tags: Препоръчани

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последвайте ни във Фейсбук

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

Панирани тиквички по гръцки

Хрупкави пържени тиквички по гръцки

0
0
Оригинален родопски пататник

Вкусен родопски пататник на тиган – лесна рецепта

0
0
Яйца по панагюрски звездев

Яйца по панагюрски с кисело мляко

0
0
Снимка: flashlight.bg

Ароматен сироп от бял бъз без варене

0
2
Патриарх Даниил произнася словото си на 23-ти май пред учени от БАН, както и пред министъра на образованието и  науката. Снимка: Българска патриаршия

ППДБ иска прокуратурата да разследва патриарх Данаил

0
1
unnam6ed

Нови протести в София срещу въвеждането на еврото

0
0
Иван Тренев

Иван Тренев търси повече съмишленици за намиране на финансова помощ за откупуване  на още български архиви

0
0

Свързани Публикации

Китайските власти са задържали двама преподаватели за това, че "говорят истината" за вярата си, твърди източник

Китайските власти са задържаха двама преподаватели за това, че „говорят истината“ за вярата си, твърди източник

0
0
Как един оцеляващ и бивш офицер от разузнаването на американската армия се подготвя за извънредни ситуации

Как да се подготвим за кризисни ситуации – разговор със специалиста по оцеляване Джим Роулс

0
0
Гръбначни изкривявания при деца (https://roditel.bg/)

Гръбначни изкривявания при децата – причини и превенция

0
0
Войници от суданската армия, лоялни на началника на армията Абдел Фатах ал-Бурхан (AFP via Getty Images)

Разногласия между ОАЕ и Египет провалиха опит за създаване на контактна група за разрешаване на конфликта в Судан

0
0
Полицията в Европа разбива платформата за педофили „Kidflix"

Европол разби международна педофилска мрежа за споделяне на видео – платформата Kidflix

0
0
image-5850726

Стратегическа победа: Русия поема контрол над най-перспективното литиево находище в Украйна

0
0
image 2025 06 28 212512284

Радев от Панагюрище: Твърденията за прием на еврото без поскъпване са подигравка с хората

0
0
Иван Тренев

Иван Тренев търси повече съмишленици за намиране на финансова помощ за откупуване  на още български архиви

0
0
Панирани тиквички по гръцки

Хрупкави пържени тиквички по гръцки

0
0
Никола Цолов спечели квалификацията във Формула 3 на писта Шпилберг, Австрия

Никола Цолов спечели квалификацията във Формула 3 на писта Шпилберг, Австрия

0
0
Следваща публикация
woman smelling lavender plants 700x420 1

Етерично масло от лавандула и неговите лечебни свойства

Epoch Times лого
Facebook X-twitter Goodreads-g Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
  • Китай
    • COVID-19 и Ваксинация
  • Култура и изкуство
  • Наука и технологии
  • Начин на живот
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията

Copyright © 2024 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове

Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Европа
  • САЩ
  • Русия
  • Китай
  • Свят
  • Култура
  • Наука
  • Дух и съзнание
  • Начин на живот

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria