Столичани с категорична оценка: Системата за разделно събиране на отпадъци е неефективна и се нуждае от реформа
Над 6000 столичани отговарят на анкета на Столична община, проведена в периода май - юли 2025 г. Над 6000 жители на София изразиха ясно недоволство от състоянието на системата за разделно събиране на отпадъци, управлявана от лицензирани организации по оползотворяване на опаковки. Това показват резултатите от мащабна анкета, проведена от Столична община в периода май – юли 2025 г., в която участие взеха 6128 граждани. Недоволство от инфраструктурата и липса на доверие в рециклирането Гражданите определят цветните контейнери като „крайно неподходящи“, „неудобни“ и „нефелни“. Основните критики са насочени към малките отвори, които затрудняват изхвърлянето на обемни отпадъци, както и към недостатъчния брой контейнери в гъсто населени ...





















