• За нас
  • Пишете ни!
сряда, 29 март, 2023
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Начин на живот

„Как се е появил човешкият род“ дава ценни насоки за житейските изпитания

отЕкип на The Epoch Times
5 март , 2023
„Как се е появил човешкият род“ дава ценни насоки за житейските изпитания

Мери Роуз Мартин през октомври 2020 г. (С любезното съдействие на Мери Роуз Мартин)

Статията на г-н Ли Хонгджъ „Как се е появил човешкият род“, публикувана в Епок Таймс през месец януари, предизвика широк отзвук сред читателите. Основателят на духовната дисциплина Фалун Дафа публикува своя материал по повод настъпването на Китайската нова година и отправи ценни послания към човечеството. Споделяме с вас два от коментарите, получени в редакцията на англоезичното издание на Епок Таймс по повод статията на г-н Ли Хонгджъ.

Мери Роуз Мартин е пенсионирана учителка в начално училище от Сакраменто, Калифорния, на 73 години. След като прочита статията „Как се е появил човешкият род“, тя пише до вестника: „Ако живееш по начина, който той [Ли Хонгджъ] предлага, със сигурност ще изпиташ едно съвсем различно преживяване“. Мери Роуз Мартин гледа на живота като на изпитание и е съгласна с казаното в статията, че целта на живота е да проправи път към рая.

Според нея животът е като „поток, който е в непрестанно движение“. „Точно сега това е една съвсем малка част от потока. И това, което правим тук, ще повлияе как ще продължим оттук нататък, по останалата част от този поток – заявява тя пред The Epoch Times. – Това е изпитание и как ще изживеем живота си в това изпитание, ще определи какво ще се случи с нас по-нататък“.

„Не мисля, че бих искала да живея в свят, в който няма морална котва. Човек става по-добър, когато вярва в някаква висша сила“ – споделя тя, добавяйки, че е благодарна на всеки, който има духовна цел.

През 1992 г. г-н Ли представя на обществеността в Китай духовното учение Фалун Гонг, известно още като Фалун Дафа. Преди да започне преследването в Китай през юли 1999 г., броят на последователите достига над 70 милиона, а китайският комунистически режим възхвалява практиката заради нейните лечебни и фитнес ползи.

„Начинът на мислене“ определя резултатите

Мери Роуз Мартин споделя, че през целия си живот е преминавала през различни трудности, започвайки от загубата на баща ѝ на 11-годишна възраст. Семейството е било бедно, а животът през 50-те години на миналия век за една вдовица – нейната майка – е бил много различен от днешния.

Мери Роуз е трябвало да се примири и да осмисли смъртта на баща си и трудните години: „Те трябваше да означават нещо“. Тя намира отговорите, когато се присъединява към мормонската църква на 17-годишна възраст. „Тогава наистина повярвах и почувствах в сърцето си, че е вярно, че имаме друг живот след този“, казва тя и добавя, че е знаела, че ще види баща си отново.

„Открих, че когато съм щастлива и се опитвам да виждам доброто във всичко и всички, тогава тези неща [страданията] не са толкова важни.“ Тя говори за това как различните мисли водят до различни резултати. „Защото всичко е в начина на мислене; това е нагласа. Важно е как мислиш, защото се превръщаш в това, което мислиш.“

В статията си г-н Ли пише, че богатството на човека в този живот е резултат от натрупаните благословии и добродетели чрез правене на добро. „Не мисля, че някога е трябвало всички да бъдем еднакви и да имаме еднакви обстоятелства.“ За Мери Роуз липсата на богатство може да е изпитание за един човек, а наличието на богатство – да е изпитание за друг. Същевременно според нея не е добре, ако един богат човек гледа отвисоко на другите, или ако един беден човек преследва и жадува богатството на другия. Според нея от значение е отношението на човека към богатството, а не самият икономически статус.

„Създателят съществува“

Г-н Ли споменава „Създателя“ много пъти в статията си.

Лора Сейфърт – пенсионирана учителка по пиано от Флорида споделя пред The Epoch Times: „Знам, че Създателят съществува“. Лора е учила в училище за медицински сестри, но в крайна сметка, след като е свирила на орган, за да акомпанира на хора на медицинските сестри, тя се насочва към музиката. Освен че преподава пиано, тя работи като ръководител на хор и органист в християнска църква на квакерите.

lauraseifert 1200x1449 1
Лора Сейферт, пенсионирана учителка по пиано във Флорида. (С любезното съдействие на Лора Сейферт)

Лора споделя, че малко преди да попадне на статията на г-н Ли „Как се е появил човешкият род“, тя е размишлявала върху темата за Твореца. Спомня си, че в колежа е изучавала анатомия. „Когато видиш какво има във вътрешността на човешкото тяло, разбираш, че това не може да се е случило просто така. Трябва да е имало Създател.“

Според нея е възможно Бог да е изпращал на земята различни свои пратеници в полза на хората. Следователно различните религии може да имат различни имена за Бога. „Мисля си за Буда, който е преподавал всички тези прекрасни, добри неща и е учил хората как да бъдат добри в живота“, добавя тя.

Като член на мормонската църква Мери Роуз Мартин споделя, че се е фокусирала „по-скоро върху приликите, отколкото върху разликите“ между учението на г-н Ли и нейните вярвания. „Може да не съвпада изцяло с моята вяра, но това е система от вярвания, която, ако се практикува от всички, би направила света по-добър.“

Лора Сейфърт е забелязала някои критики към статията: „Някои от тях бяха от „християни“, които имат изградени стени около религията си. Така че, когато казаното от г-н Ли не се вписва в тяхната представа за това какво казва Исус, те критикуват статията“. „Това е много лошо – добавя тя. – Но може би нечии очи са се отворили от прочитането [ѝ]. Това е моята надежда; някои хора ще се замислят“.

Обществото се нуждае от морална котва

Лора Сейфърт се запознава с Фалун Гонг преди повече от година и посещава два информационни уебинара за духовното учение. „Това [статията] беше прекрасно. Много ви благодаря, че го публикувахте. Много се интересувам от практиката на Фалун Гонг; просто не съм намерила време да прочета всичко и да се опитам да намеря група близо до мястото, където живея. Много уважавам г-н Ли Хонгджъ“ – пише тя до The Epoch Times, след като прочита статията.

Запитана как е пресяла разнопосочната информация в интернет и си е изградила толкова благоприятно мнение за Фалун Гонг, тя отговаря: „Мисля, че той [Ли Хонгджъ] е прав“.

„Вярвам в това, което той [Ли] казва за това да бъдем добри и да живеем добродетелен живот. Това е толкова важно.“ Тя припомня трите принципа на практиката – истина, състрадание, толерантност – и се шегува: „Толерантност – това е принципът, върху който ми се налага да работя най-много.“

„Мисля, че това, което понасят хората в Китай, е просто ужасно. От това, което разбрах, то продължава да се случва“, добавя Лора, визирайки преследването на Фалун Гонг в Китай.

Мери Роуз също знае за преследването: „Той [Ли Хонгджъ] насърчава доброта и милосърдие; как така това е заплаха?“.

Според Лора г-н Ли е прав, посочвайки, че светът върви към разруха. Тя е загрижена, че днешните хора са станали много „безбожни“. „Те са зли. Те вършат ужасни неща на другите хора. Това не е светът, в който си мислех, че живея.“

Мери Роуз споделя опасенията на Лора относно възхода на атеизма и посочва Китай като пример за общество, което не толерира свободата на убежденията: „Опитът да се ориентираш в този живот без морална котва води точно до това, което се случва в Китай.“

Споделете тази статия

Последвайте ни във Фейсбук:

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Свързани Публикации

(С любезното съдействие на Ребека Барет)

Бивша феминистка: „Феминизмът е заприличал на култ“

0
0
shutterstock 739083730 870x522 1

20 мита за домашното насилие

0
0
3D илюстрация на тяло с чревен полип. (peterschreiber.media/Shutterstock)

Необходима ли е колоноскопията – данни от ново проучване

0
0
1 AwZYleKkeTa96VFkdawTPw scaled

За смисъла на прошката

0
0
периодично гладуване

Предимства на периодичното гладуване – фастинг диета

0
0
Момиче ходи по улицата, гледайки в телефона си (снимка: shutterstock)

Как социалните мрежи влияят на мозъка на подрастващите

0
0
Момче гледа повредената си класна стая след земетресение в Индонезия, 15 януари 2022 г. (Oktomauliyadi/Getty Images)

Какво да правим при земетресение – съвети на експерт

0
0
(Снимка: Shopify Partners)

Свети Валентин – запалете нова жар в семейното огнище

0
0
Човек получава доза от ваксината срещу COVID-19 на Pfizer-BioNTech в Ню Йорк, 21 октомври 2021 г.  (Michael M. Santiago/Getty Images)

Новият вариант на Омикрон XBB.1.5 – най-заразният до момента

0
0
NK-клетка унищожава ракова клетка. NK-клетките са гранулирани лимфоцити, които са част от първата линия на защита срещу ракови клетки и заразени с вируси клетки (Alpha Tauri 3D Graphics/Shutterstock)

Как ни разболяват емоциите според нашия психотип

0
0
Стокова снимка на ракова клетка в човешкото тяло. (Shutterstock)

Експерти: Раковите клетки могат да бъдат уморени от глад

0
0
Изследванията показват, че има какво да направите, за да предотвратите бъдещи фрактури. (Shutterstock)

Проучване: Зеленолистните зеленчуци укрепват костите и намаляват риска от фрактури

0
0
Следваща публикация
45-ят президент Доналд Тръмп по време на годишната Конференция за консервативно политическо действие (CPAC) в Gaylord National Resort & Convention Center в National Harbor, щата Мериленд, на 4 март 2023 г. (Alex Wong/Getty Images)

Доналд Тръмп на ежегодната Конференция на консерваторите: "Това е епична битка"

Epoch Times лого
Facebook Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусно и полезно
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
Copyright © 2021 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове
Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.