Читателите споделят, че статията на основателя на Фалун Гонг г-н Ли Хонгджъ „Как се е появил човешкият род“ ги е вдъхновила да мислят повече за живота и Вселената и да изваждат най-доброто от себе си. Те са достигнали до сходен извод по различни пътища, свързани с техния уникален произход.
Фалун Гонг, известен също като Фалун Дафа, е духовна практика, чиито корени идват от древната китайска култура. Г-н Ли я представя на обществеността в Китай през 1992 г. „Уникалното в моето учение е, че то включва съвременната наука и науката за тялото, за да направи нещата по-достъпни, и въпреки това учението е много напреднало в духовно отношение“, пише той в книгата си „Джуан Фалун“.
Джералд Дейвис, работещ пенсиониран промишлен инженер, казва, че идеята за молекулите в статията на г-н Ли му е допаднала много: „Ние сме нещо повече от сбора на молекулите, от които сме направени. Тези молекули са създадени и организирани в наша полза, за да можем да възприемаме Неговото творение, за да можем да усещаме съвестта си.“
Израснал в Денвър, Колорадо, 72-годишният мъж се запознава с различни религии, когато родителите му го водели в храмове, църкви и синагоги.
Статията на г-н Ли го подтиква да се замисли повече за вярата и вселената: „Защо съм способен да съзерцавам Вселената? Това е такова чудо.“ Той казва, че вечерта преди интервюто е наблюдавал звездите. „Не можех да разбера как е възможно да виждам тези неща и да виждам едно съзвездие като съзвездие и да знам, че то наистина не е там – то е в различни пространства.“
„Успокоявам се, като знам, че целта е добра и че накрая ще стигнем до рая“, казва той пред The Epoch Times. „Всичко, което мога да направя, е да дам най-доброто от себе си. Да възприемам всичко в света като великолепно – всичко е великолепно – и да се опитвам да направя моето малко кътче от вселената толкова приятно, колкото може да бъде. Ако наистина по някакъв начин съм сензор за Бога и ако разбирането Му за Неговото творение е подобрено по някакъв начин чрез моето възприятие, искам да приемам това по най-добрият начин, който мога. Ако по някакъв начин съм инструмент на Неговото действие или желание, искам да направя най-доброто, което мога“.
„Мисля, че точно това изскочи от вестника в моя коментар“, добавя той. „И това, което бих искал да направя в The Epoch Times с помощта на г-н Ли, докато търся, е да разбирам и да бъда по-добър човек. За това става дума.“
Послание от начало до край
Г-жа Уилсън, пенсионирана учителка в математическа гимназия, казва, че статията „Как се е появил човешкият род“ е „абсолютно завладяваща“. Тя нарича автора г-н Ли „свят човек“ и, сред малцината, „един от онези истински свети хора“.
„Благословен да е The Epoch Times, че отпечата тази статия, за да я прочетат хората“, добавя тя. Предпочита да не разкрива пълното си име. По време на кариерата си е преподавала на около 5000 ученици от всички краища на света, включително Южна Корея, Тайван и континентален Китай.
„Г-н Ли разказва универсални истини по най-краткия начин – не с книга от 400 страници, а със статия от две страници. Всяка дума означава нещо и това е послание от началото до края“, казва тя пред The Epoch Times.
Едно от тези послания, които тя прочита, гласи: „Бог ще възтържествува. Хората имат шанс да се върнат при Него, при Създателя, ако изберат доброто.“ Друго послание за нея е: „Божествени същества са планирали за финалната фаза цялата лудост, ширеща се в света днес. Целта им била да изпитат животите тук и да разберат дали те са достойни за спасение.“ Наистина мисля, че е така.
„Всички ние сме подложени на изпитание: търпението ни, любовта ни или това колко обичаме. А любовта не означава: „Ти си мил с мен. Така че и аз ще бъда мила. Вярвам, че във всичко това трябва да има известна доза прошка, защото тя ни отвежда на друго ниво, по-високо от това просто да правим добро.“
Друго нещо, което прави впечатление на Уилсън в статията, е как свободната воля на хората да запазят доброто и да останат добри може да доведе до позициониране на живота им. Ето защо тя казва, че хората, които са прочели статията на г-н Ли, трябва „да помислят как могат да се подобрят поне малко“, защото малките подобрения ще са като вълнички една върху друга и ще доведат до духовно благополучие.
Бъдете най-добрата версия на себе си
59-годишната Камил Клуге, машинен инженер в Ню Джърси, споделя, че ѝ допада идеята за описаната в статията борба между доброто и злото. Тя споделя, че тази борба съществува в учението на Фалун Гонг, както и в повечето други духовни традиции, и че тя реално съществува. Като християнка, тя смята за свое голямо постижение факта, че децата ѝ, които са 20 годишни, все още ходят на църква и държат на вярата си.
„Действията ни имат своите последствия“, казва тя пред The Epoch Times. „Мисля, че хората трябва да погледнат отвъд себе си, за да станат най-добрия човек, който могат бъдат и да се отдават и помагат на тези, които имат нужда.“