• За нас
  • Пишете ни!
петък, 16 май, 2025
Няма резултати
Виж всички резултати
Epoch Times Bulgaria
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн
Дарение
Epoch Times Bulgaria
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Свят Политика

Документалният филм „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“

отЕкип на The Epoch Times
22 октомври , 2023
Роман Балмаков, водещ на рубриката "Facts Matter" и режисьор на оригиналния документален филм на Epoch Times „Без фермери няма храна: ще ядете ли буболечки?“ по време на премиерата на филма в Ървинг, Тексас, на 22 септември 2023 г. (Самира Буау/The Epoch Times)

Роман Балмаков, водещ на рубриката "Facts Matter" и режисьор на оригиналния документален филм на Epoch Times „Без фермери няма храна: ще ядете ли буболечки?“ по време на премиерата на филма в Ървинг, Тексас, на 22 септември 2023 г. (Самира Буау/The Epoch Times)

Getting your Trinity Audio player ready...

Или как световните правителства причиняват глобална продоволствена криза? Новата лента на The Epoch Times разкрива централизиран план, прикрит зад програмата, свързана с изменението на климата.

Докато правителствата по света налагат „зелени политики“, които унищожават бизнеса на фермерите, редом с тях се задава глобална продоволствена криза. За това предупреждава ексклузивната документална лента „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“, която излезе на 25 септември по EpochTV. Тя е дело на журналиста от Epoch Times Роман Балмаков и автор на рубриката „Facts Matter“ по EpochTV. В нея той разкрива десетилетен мащабен план за нарушаване на световните продоволствени вериги.

„Това е следващата глобална криза, която се пренебрегва от медиите по целия свят!“, предупреждава авторът, който ни отвежда в САЩ, Нидерландия и Шри Ланка. Там ставаме свидетели на тревожната действителност на местни фермери, които губят както земята, така и поминъка си заради т. нар. изменение на климата.

Освен със земеделци и животновъди, той разговаря и с експерти от индустрията, които единодушно изразяват своята загриженост за бързо променящата се картина на глобалните източници на храна. Във всяка от държавите земеделските стопани предупреждават, че светът се е устремил към значителен недостиг на продоволствия, който ще накара милиони да гладуват или ще ги принуди да сложат щурци, червеи или други нежелани източници на протеини в чиниите си. Авторът ни осведомява защо изведнъж ядливите буболечки се превръщат в „глобално зелено решение.“

„С този проект се надявам да извадя на показ тежкото положение на фермерите, както и да разкрия екзистенциалната заплаха за всички американци, която представлява „Зеленият скок напред“. Това сподели Балмаков, който също е и режисьор на филма, в интервю за Epoch Times преди специалната му премиера на червения килим на 22 септември в Ървинг, Тексас. Тези политики поставят белезници на фермерите и ги принуждават да напуснат земи, които имат от поколения.“, предупреждава журналистът.

Сюжетът на филма

В оригиналната продукция „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“ Балмаков проследява историята на климатичната криза и как е била замислена от световните лидери по време на Конференциите на ООН за околната среда и развитието (Earth Summit) през юни 1992 г., малко след края на Студената война.

„Всички пътища водят към ООН“, коментира Балмаков в интервюто.

Лентата разглежда Програма 30 (UN Agenda 2030), известна преди това като Програма 21. От нея става ясно, че глобалните политики, които са наложени от ООН, целят да сложат край на частното земеделие и да създадат зависимост от едно световно правителство, което ще контролира световните хранителни доставки.

Световните лидери обвиняват изменението на климата за продължаващото повсеместно покачване на цените на храните. „Хората, начело на някои от най-влиятелните организации на планетата са решили, че земеделието, по-специално животновъдството, е виновно за глобалното затопляне, а глобалното затопляне е виновно за високите цени на храните и недостига на храна.“, разказва Балмаков във филма.

„Тяхното решение може да ви изненада“, продължава той своето разследване. „Според Организацията на обединените нации [буболечките] всъщност могат да бъдат вашата бъдеща вечеря.“

Филмът изобличава как правителствата на САЩ и в други държави използват климата, за да поемат контрола върху частната земеделска собственост.

„Можете да предположите, че правителството иска да помогне на фермерите“, казва Балмаков. „Най-голямата изненада за мен беше колко далеч вече са стигнали нещата.“

„Атаката срещу нашите фермери е толкова потресаваща, че просто усетих как тези истории имат нужда от платформа, за да бъдат споделени“, разказва продуцентът Катрин Лий. „Знам, че работата ни върху „Без фермери няма храна“ ще направи точно това – ще даде глас на заглушената фермерска общност.“

Във филма са събрани кадри от над 50 интервюта в над 25 места по света.

Калифорнийските фермери

В САЩ Балмаков се среща с калифорнийски животновъди, които разкриват как предната година Съветът по водите на щата Калифорния е въвел извънредни разпоредби по отношение на засушаването. Щатските управници се позовават на защитата на Кохо сьомгата, която според тях е застрашена.

Според местните животновъди въпросните разпоредби предотвратяват достъпа до собствените подпочвени води на фермерите, без които животновъдството не може да съществува. Балмаков разговаря и с местни експерти, които обясняват, че Кохо сьомгата всъщност изобщо не е местен вид за река Кламат, която минава през Скот Вали.

„Азотна криза“ в Нидерландия

Следващата държава, в която ни отвежда Балмаков е Нидерландия, където научаваме, че фермерите са принудени да намалят стадата си с 50% до 90% в името на климатичните промени.

През 2019 г. нидерландското правителство обявява „азотна криза“ и започва да прилага разпоредби за драстично намаляване на азотните емисии с 50% до 2030 г. Малката страна, която има богата история в животновъдството, е най-големият износител на месо в Европа, но картината се променя и вековните семейни ферми губят своя бизнес.

Местни фермери и експерти твърдят пред камерата, че цялата азотна криза е създадена, за да може правителството да поеме контрола върху земята и че тя става безполезна, когато вече не може да се обработва. Това принуждава много земеделски стопани да я продадат на правителството, защото не могат да си позволят да я запазят, ако тя вече не изхранва семействата им.

Гладът в Шри Ланка

Документалната лента показва нагледно какво се случва, когато правителствени разпоредби налагат забрани за ползването на химически торове, които увеличават добива на земеделски култури. Примерът е с Шри Ланка, където през 2021 г. правителството забранява химическите торове и пестицидите под предлог, че целта е да осигури органични продукти за всички в страната.

Решението води до драматично осакатяване на оризовите култури, които са основна храна в островната държава с население от около 22 милиона. То хвърля страната в икономическа криза и продоволствен недостиг.

Миналата година правителството на Шри Ланка отмени прибързаната забрана на химически торове и държавата постепенно започва да се възстановява.

Реакция на зрители след премиерата

Проектът на Роман Балмаков да огласи истината как безобидно звучащи политики могат да доведат до катастрофални последствия резонираха с аудиторията. Някои коментираха пред Epoch Times, че най-притеснително е налагането на регулации, които изтласкват дребните фермери от бизнеса.

За други зрители филмът е предупредителен сигнал за измамата, която се крие зад глобалните „зелени политики“. Те го нарекоха „феноменален“, защото разкрива суровата реалност и неизказаните истории, които трябва да бъдат извадени на показ. Също така го окачествиха като „едновременно отрезвяващ и ужасяващ“, който „хвърля светлина върху аспекти, които са били старателно и измамно скрити от нас.“

Декларацията „Няма извънредна климатична ситуация“

1609 учени и експерти от цял свят – 321 от които от САЩ, съвместно отхвърлят съществуването на климатична криза и настояват, че въглеродният диоксид е полезен за планетата. Всички те са подписали декларацията „Няма извънредна климатична ситуация“, публикувана през месец август тази година.

„Няма климатична извънредна ситуация“, твърди CLINTEL – „Глобална група разследваща климата“ в своята Световна декларация за климата. „Науката за климата трябва да бъде по-малко политическа, докато политиките за климата трябва да бъдат по-научни. Учените трябва открито да обърнат внимание на неточностите и преувеличенията в своите прогнози за глобалното затопляне, докато политиците трябва безпристрастно да калкулират реалните разходи, както и предполагаемите ползи от своите политически мерки.“

Учените посочват в декларацията, че въглеродният диоксид е „съществен“ за целия живот на земята и е „благоприятен“ за природата. Допълнителното количество CO2 води до растеж на глобалната растителна биомаса, като същевременно повишава добивите от култури в световен мащаб.

CLINTEL също така отхвърля пропагандата, че глобалното затопляне е свързано с увеличаване на природните бедствия като урагани, наводнения и суши, и подчертава, че няма „никакви статистически доказателства“ в подкрепа на тези твърдения. „Няма климатична извънредна ситуация.“, заявяват учените. „Следователно няма повод за паника и тревога. Ние категорично се противопоставяме на вредната и нереалистична политика за нулев нетен CO2, предложена за 2050 г.“

За повече информация за филма „Без фермери няма храна: Ще ядете ли буболечки?“, моля посетете NoFarmerNoFood.com и последвайте @NoFarmersNoFoodFilm в социалните мрежи.

ВИЖТЕ СЪЩО
Снимка: LARD / AFP) (Photo by KENZO TRIBOUILLARD/AFP via Getty Images
Ожесточен дебат в ЕС за „корона бондовете“ – трябва ли Германия да носи отговорност за дълговете на Италия?
EU Parliament
Фон дер Лайен обяви ново предложение за бюджета на ЕС
trump 1 700x420 1
САЩ спират временно финансирането на Световната здравна организация
sweden china diplomacy rights
Китай масирано сплашва критиците си по света
Републиканецът Кевин Маккарти, лидер на малцинствата в Камарата на представителите слуша по време на седмичната пресконференция в американската Капитолия на 7 май 2020. (Алекс Уон/ Getty Images)
Конгресмени в САЩ създават работна група за ограничаване на заплахите от китайския режим
Нанси Пелоси осъди репресиите в Китай по случай годишнината от клането на площад „Тиенанмън“
Емблемата на Организацията на обединените нации пред офиса на ООН в Женева (UNOG), Швейцария на 8 юни 2008 г. (Джоханес Саймън/ Getty Images)
Експерти: Инвазията на Пекин в ООН представлява реална заплаха за САЩ
Държавният секретар на САЩ Майк Помпео говори по време на пресконференция в Държавния департамент във Вашингтон он 24 юни 2020 г. (Mандел Нган/AFP/Getty Images)
ЕС се пробужда за заплахата от Китайската комунистическа партия
Споделете тази статия
Tags: Препоръчани

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Последвайте ни във Фейсбук

НАЙ-ЧЕТЕНИ ДНЕС

"Майките"

Българският сериал „Майките“ предава посланието „Децата не идват с упътване“

0
0
Ст. м. с. Елена Георгиева

Ст. м. с. Елена Георгиева: За милосърдието предел няма

0
0
Царица на розата (https://kazanlak.com/)

Казанлък избира 57-мата Царица роза днес

0
0
На 17 май (събота) Авиомузей Бургас ще се присъедини към инициативата Европейска „Нощ на музеите“.

Авиомузей Бургас ще ни очаква в „Нощта на музеите 2025“

0
0
Путин ще пропусне преговорите за мир между Русия и Украйна в Турция: Кремъл

Путин вероятно няма да се яви на мирните преговори между Русия и Украйна в Турция

0
0
Наталия Киселова бе критикувана от три опозиционни партии, че надвишава правомощията си, като решава еднолично парламентът да не разглежда предложението на българския президент да се проведе референдум за еврото. Снимка: БГНЕС

Председателката на парламента пренебрегна предложението за референдум на българския президент – последваха реакции

0
0
Отборът на Симеон Николов, Александър Къндев и Лазар Бучков на университета „Лонг Бийч Стейт“  победи на финала на волейболния шампионат на NCAA Калифорнийския университет в Лос Анджелис. (https://www.ncaa.com/)

Български волейболисти, начело със сина на Владо Николов, станаха шампиони в университетската лига на САЩ

0
0

Свързани Публикации

Докато Турция домакинства мирните преговори между Украйна и Русия, Тръмп обмисля да се отбие

Мирните преговори между Украйна и Русия в Турция могат да бъдат посетени и от Доналд Тръмп

0
0
След забележителен конгрес, ПКК потвърждава решението си да прекрати бунта срещу Турция

Историческо решение: ПКК на кюрдите в Турция прекратява десетилетната си въоръжена борба

0
0
САЩ тарифите могат да тласнат икономиката на Китай към депресия, твърдят експерти

Американските мита може да тласнат китайската икономика от рецесия в депресия

0
0
Китай увеличи производството на прекурсори на фентанил, насочено срещу САЩ, казва експерт

Китай засили производството на прекурсори на фентанил, за да ги насочи към САЩ, твърди експерт

0
0
Робърт Францис Превост избран за първи американски папа

Робърт Франсис Превост избран за първи американски папа

0
0
Фалун Дафа практикуващи празнуват Световния ден на Фалун Дафа на "Юниън скуеър" в Ню Йорк на 11 май 2025 г. Лари Дай/The Epoch Times

Милиони празнуват на 13 май Световния ден на Фалун Дафа

0
0
Надежда: Лек за депресия, когато нищо друго не действа

Надеждата – лек за депресия, когато нищо друго не работи

0
0
САЩ и Китай намаляват митата за 90 дни

САЩ и Китай намаляват митата за 90 дни

0
0
САЩ тарифите могат да тласнат икономиката на Китай към депресия, твърдят експерти

Американските мита може да тласнат китайската икономика от рецесия в депресия

0
0
Ст. м. с. Елена Георгиева

Ст. м. с. Елена Георгиева: За милосърдието предел няма

0
0
Следваща публикация
woman smelling lavender plants 700x420 1

Етерично масло от лавандула и неговите лечебни свойства

Epoch Times лого
Facebook X-twitter Goodreads-g Youtube Instagram Telegram
  • Последни новини
  • Направете дарение

35 страни, 21 езика

  • English
  • 中文
  • Español
  • עברית
  • 日本語
  • 한국어
  • Bahasa Indonesia
  • Français
  • Deutsch
  • Italiano
  • Português
  • Svenska
  • Nederlands
  • Русский
  • Українська
  • Română
  • Česky
  • Slovenščina
  • Polski
  • Türkçe
  • فارسی
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията
  • България
  • Свят
    • Бизнес
    • Конфликти
    • Политика
  • Китай
    • Взаимоотношения
    • Общество
    • COVID-19 и Ваксинация
    • Комунистически режим
    • Отнемане на органи
    • Човешки права
  • Култура и изкуство
    • „Шен Юн“
    • Българска история и култура
    • Изящни изкуства
    • Литература
    • Сценични изкуства
    • Традиционна култура
  • Наука и технологии
    • Околна среда
  • Начин на живот
    • Семейство, традиции
    • Здраве
    • Вкусни рецепти
  • Мнения
  • За нас
  • Авторски права
  • Условия за ползване
  • Пишете ни!
  • Поверителност на информацията

Copyright © 2024 Epochtimes.bg | Всички права запазени Epochtimes.bg не носи отговорност за съдържанието на външни сайтове

Няма резултати
Виж всички резултати
  • България
  • Свят
  • Китай
  • Мнения
  • Бизнес
  • Технологии
  • Култура
  • Начин на живот
  • Шен Юн

© 2019 Epoch Times България.

Epoch Times Bulgaria